Azijsko prvenstvo – Pobjede Japana i Uzbekistana, Katar bolji od Libanona

Nogometaši Japana i Uzbekistana upisali su pobjede u susretima prvog kola F skupine azijskog prvenstva koje se održava u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.

Japan je u Abu Dhabiju pobijedio Turkmenistan sa 3-2, dok je Uzbekistan u Sharjahu porazio Oman sa 2-1.

Turkmenistan, koji se nalazi na 127. mjestu Fifine ljestvice, je poveo u 26. minuti golom Arslanmjrata Amanowa i držao je vodstvo do konca poluvremena. U nastavku susreta Japan je okrenuo rezultati s tri gola u nizu, a strijelci su bili Yuya Osako (56, 60), te Ritsu Doan (71). Ahmet Atajev je u 79. minuti smanjio iz kaznenog udarca, no Japan je u preostalom vremenu uspio obraniti pogodak prednosti.

U drugom susretu iz ove skupine Uzbekistan je bio bolji od Omana pobijedivši sa 2-1. Golove za Uzbekistan, kojeg vodi Argentinac Hector Cuper, zabili su Odil Ahmedov (34) i Eldor Šomurodov (85), dok je gol za Oman zabio Muhsen Al Ghassani (72). Uzbekistan je u posljednjim trenucima susreta ostao s deset igrača nakon što je isključen Jegor Krimec.

U drugom kolu 13. siječnja sastaju se Oman i Japan, te Uzbekistan i Turkmenistan.

REZULTATI
Japan – Turkmenisatn 3-2 (Osako 56, 60, Doan 71 / Amanov 26, Atajew 79-11m)
Uzbekistan – Oman 2-1 (Ahmedov 34, Šomurodov 85 / Al Ghassani 72)

1. Japan 1 1 0 0 3-2 3
2. Uzbekistan 1 1 0 0 2-1 3
3. Oman 1 0 0 1 1-2 0
4. Turkmenistan 1 0 0 1 2-3 0

Katar bolji od Libanona

U susretu prvog kola E skupine Azijskog nogometnog prvenstva koje se održava u UAE, Katar je u Al Ainu pobijedio Libanon sa 2-0.

Strijelci su bili Bassam Al Rawi (65) i Almoez Ali (79).

U prvom susretu iz ove skupine Saudijska Arabija je pobijedila Sjevernu Koreju sa 4-0. Pobjedu Saudijcima, koje vodi argentinski stručnjak Juan Antonio Pizzi, donijeli su Hatan Bahbri (28), Mohammed Al-Fatil (37), Salem Al Dawsari (70) i Fahad Al Muwallad (87). Sjeverna Koreja je od 44. minute igrala s igračem manje nakon što je isključen Han Kwang-Song.

U drugom kolu sastaju se Libanon – Saudijska Arabija (12. siječnja) i Katar – Sjeverna Koreja (13. siječnja).

REZULTATI
Katar – Libanon 2-0 (Al Rawi 65, Ali 79)
U utorak:
S.Arabija – S.Koreja 4-0 (Bahbri 28, Al-Fatil 37, Al Dawsari 70, Al Muwallad 87)

1. S.Arabija 1 1 0 0 4-0 3
2. Katar 1 1 0 0 2-0 3
3. Libanon 1 0 0 1 0-2 0
4. S.Koreja 1 0 0 1 0-4 0