Belgija povela protiv Hrvatske golom Lukakua

epa09251884 Yannick Carrasco (L) of Belgium in action against Luka Modric (R) of Croatia during the International Friendly soccer match between Belgium and Croatia at King Baudouin stadium in Brussels, Belgium, 06 June 2021. EPA/STEPHANIE LECOCQ

Hrvatska nogometna reprezentacija od 20.45 sati u Bruxellesu protiv Belgije igra posljednju pripremnu utakmicu uoči Europskog prvenstva.

U 2. minuti Modrić je izborio korner, ali nakon njega ništa opasnije nije bilo pred golom domaćina. Tijekom 15. minute u duelu su bili Ćaleta-Car i Lukaku, lopta je išla prema Livakoviću, sudarili su se igrači te je sudac dosudio prekršaj u napadu. Livaković je trebao i pomoć liječnika.

Belgija je imala dva kornera, no nisu ozbiljnije zaprijetili Hrvatskoj. Domaćin je imao dvije velike prilike – Lukaku je pogodio gredu, lopta se odbila do Carrasca koji također pogađa okvir gola. Belgijanci su mogli sada povesti. U nastavku akcije, lopta je na drugoj strani došla do Perišića, no odbili su Belgijanci taj napad

U 38. minuti nakon ubačaja iz kornera, nismo uspjeli izbaciti loptu iz vlastitog šesnaesterca, lopta je došla na kraju do Lukaku koji je neumoljiv. Belgija vodi 1:0.