Igrači Nogometnog kluba “Kabel” s novosadskog Limana u nedjelju su na teren izašli noseći majice s likom bivšeg zapovjednika Vojske Republike Srpske, haškog osuđenika, ratnog zločinca Ratka Mladića, javio je portal “021.rs”.
“S obzirom i da je na Facebook stranici ovog kluba na naslovnoj fotografiji Ratko Mladić, vjerojatno su u rukovodstvu odlučni u tome da osuđenom generalu daju svaku moguću javnu potporu”, navodi internetski portal.
“Kabel” je novosadski nogometni klub osnovan 1932. godine i najveći uspjeh mu je bio plasman u Drugu saveznu ligu u okviru SFR Jugoslavije krajem osamdesetih.
Igrači “Kabela” su u majicama s likom Ratka Mladića izašli na teren u utakmici 15. kola Vojvođanske lige – Jug u kojoj su sa 2-0 pobijedili gradskog rivala “Slaviju”.
Haški sud je 22. studenoga osudio generala Ratka Mladića na doživotnu zatvorsku kaznu zbog genocida u Srebrenici i zločina protiv čovječnosti nad Bošnjacima i Hrvatima tijekom rata u BiH, zaključuje portal “021.rs”.
Nažalost, ovo je ”samo” jedan u nizu ”incidenata” u posljednje vrijeme u Srbiji, koju je zahvatila prava ”manija” veličanja čitavog niza ratnih zločinaca.
Naime, na tribinama nogometnih stadionima, košarkaških dvorana, navijačke skupine najvećih srpskih klubova, Crvene zvezde te Partizana, Delije i Grobari, praktički svakodnevno veličaju ratne zločince. Prednjače Delije, navijači Crvene zvezde, koji su početkom devedesetih pod vodstvom još jednog ratnog zločinca, Željka Ražnatovića Arkana, sudjelovali u agresiji na Hrvatsku te Bosnu i Hercegovinu. UEFA, FIFA, FIBA… uglavnom šute te promatraju ovu eksploziju divljaštva u susjednoj državi. Do kada?
Prije tjedan dana, podsjetimo, na Dan sjećanja na žrtve velikosrpske agresije na Vukovar, na dan kada se prisjećamo žrtava na Ovčari, u Škabrnji, Delije su poslale poruku na jednoj nogometnoj utakmici koja glasi: ”Do novog oslobođenja…” Delije su aludirale na najtužniji trenutak u povijesti Vukovara 18. 11. 1991. kada su u grad poslije tromjesečne opsade ušle horde JNA i Šešeljevi četnici. Nastao je genocid neviđen u Europi od završetka Drugog svjetskog rata.
Tekst se nastavlja ispod oglasa