(FOTO) Hrvatska na SP-u svladala Makedoniju 31:22: Sjajni Šego odveo rukometaše u drugi krug

Hrvatska rukometna reprezentacija u ponedjeljak je u Muenchenu u 3. kolu skupine B Svjetskog prvenstva svladala Makedoniju sa 31-22 (16-11), te je osigurala prolazak u drugi krug.

Hrvatska je od početka bila u vodstvu, u tri navrata u prvom poluvremenu imala je plus šest, a na odmor su “kauboji” otišli sa komotnom prednošću 16-11.
No, Makedonci nisu pokleknuli, u drugom poluvremenu u više navrata su dolazili na tri gola zaostatka, ali za potpuni preokret nisu imali snage. Utakmica je definitivno prelomljena u 53. minuti kada je Hrvatska opet otišla na plus šest (26-20).

Kod Hrvatske najefikasniji je bio Domagoj Duvnjak sa šest pogodaka. Karačić, Mandić i Šipić zabili su po četiri, a vratar Marin Šego skupio je 13 obrana. U redovima Makedonije najbolji strijelac bio je Kiro Lazarov sa pet golova.

Bila je ovo šesta pobjeda Hrvatske u isto toliko međusobnih susreta. Također, Hrvatska je osigurala prolazak u drugi krug SP-a i prenosi minimalno dva boda.