(FOTO, VIDEO) Igra mogla biti i bolja: Hrvatska krenula pobjedom protiv Saudijske Arabije na Svjetskom prvenstvu, junak utakmice Domagoj Duvnjak

Hrvatska muška rukometna reprezentacija svoj nastup u skupini C na Svjetskom prvenstvu u Francuskoj otvorila je 28-23 (12-11) pobjedom protiv Saudijske Arabije.

Protiv nominalno najslabije reprezentacije u skupini Hrvatska je do pobjede stigla teže od očekivanog iako je početak utakmice najavljivao da će utakmica biti laganiji trening.

Naime, nakon 10-ak minuta utakmice Hrvatska je povela sa 5-1, a činilo se kako igrači Saudijske Arabije ni na koji način ne mogu nauditi našoj obrani. No, Saudijci su pronašli slabu točku na lijevoj strani hrvatske obrane gdje Mamić i Štrlek nisu dobro zatvarali prolaz na liniju od šest metara, pa su akcije Saudijaca završavale ili golom ili sedmercem. Uz nekoliko dobrih obrana Al Saeeda, Saudijska Arabija je čak i povela sa 11-10 pred kraj prvog poluvremena, ali da se na odmor ode barem s minimalnom prednosti Hrvatske pobrinuli su se Šebetić i Cindrić.

U drugo poluvrijeme Hrvatska je krenula s obranom 5-1 što je donijelo brzo odvajanje na 15-11, no dvije greške u napadu omogućile su Saudijcima pogotke iz protunapada za 15-14. Ipak, ključnom se pokazala serija Hrvatske od 5-0 od 35. do 40. minute kojom se naša reprezentacija odvojila na šest razlike (20-14) i pobjeda više nije dolazila u pitanje.

U prva dva susreta 1. kola ove Čile je svladao Bjelorusiju sa 32-28 (14-14), dok je Njemačka bila bolja od Mađarske sa 27-23 (16-11).

Hrvatska će u 2. kolu već u subotu od 20.45 sati igrati protiv Mađarske.

Dvorana Kindarena

HRVATSKA – SAUDIJSKA ARABIJA 28-23 (12-11)

HRVATSKA: Stevanović, Ivić; Mihić 4, Duvnjak 5, Stepančić 2, Gojun, Horvat 2, Kontrec 2, Božić Pavletić, Mandalinić, Štrlek 4, Musa 1, Jotić, Mamić 1, Šebetić 1, Cindrić 6

SAUDIJSKA ARABIJA: Al Saeed, Al Mutairi; Al Abbas 3, Al Janabi 4, Al Mohsin 2 (1), Al Hammad 1, Saeed, Al Abdulali 3 (1), Al Farhan, Al Salem 3, Al Obaidi 2 (2), Abu Al Rrahi, Al Abas, Al Khadrawi, Al Salem 5, Al Zaer

SUCI: Boualloucha i Khenissi (Tunis)

SEDMERCI: Hrvatska 0/1, Saudijska Arabija 4/5

ISKLJUČENJA: Hrvatska 6 minuta, Saudijska Arabija 8 minuta

Rezultati susreta sa Svjetskog prvenstva za rukometaše u Francuskoj igranih u petak: