(FOTO) Iznenađenje u Zaprešiću: Inter remizirao protiv Dinama

U posljednjoj utakmici 27. kola Prve HNL Dinamo je na gostovanju u Zaprešiću osvojio samo bod odigravši s Interom 0-0, te je prednost vodeće momčadi domaćeg prvenstva u odnosu na drugoplasirani Hajduk ostala osam bodova, jer su i Splićani u subotu na Poljudu remizirali s Rijekom 1-1.

Unatoč terenskoj nadmoći, većem posjedu lopte i prilikama koje su stvarali izabranici Nikole Jurčevića, Dinamo nije uspio postići pogodak koji bi mu donio 19. prvenstvenu pobjedu u ovoj sezoni. U prvom poluvremenu najbolje su prilike propustili Dani Olmo i Mario Gavranović.

U drugom dijelu najbliži je pogotku bio Ante Ćorić, koji je u 82. minuti precizno i snažno pucao iz slobodnog udarca, ali je Interov vratar Ante Mrmić uspio loptu izvući ispod grede. Na teškom, kišom natopljenom terenu, Dinamo nije uspio graditi tečne napade, a Interu je bilo nešto lakše braniti pa je momčad Samira Toplaka uspjela u svojoj misiji i vodeću momčad ostavila bez pobjede.

Utakmicu na stadionu u ŠRC Zaprešić pratilo je oko 700 gledatelja, a sudio je Bruno Marić iz Daruvara.

Nakon 27. kola Dinamo je vodeći sa 60 bodova. Drugi je Hajduk sa 52, a treća Rijeka sa 51 bodom. Četvrti Osijek ima 45, a peti Inter 35 bodova. Predzadnja je Cibalia sa 21 bodom, a zadnji Rudeš ima 20.