(FOTO) Prva HNL: Dinamo porazom ugrozio prvo mjesto, Rijeka smanjila zaostatak

Nogometaši zagrebačkog Dinama propustili su prvu od tri meč lopte za osvajanje naslova prvaka, nakon što su u susretu 34. kola na gostovanju izgubili od Lokomotive 1-3, dok je Rijeka na Rujevici pobijedila Inter 5-1 i smanjila zaostatak za ‘modrima’ na četiri boda.

‘Modrima’ za promociju u prvaka trebaju tri boda iz zadnja tri kola. Prvu priliku su propustili, međutim, preostaju im još dvije prilike, susreti protiv Rudeša i Intera. Rijeka je iskoristila kiks ‘modrih’ smanjivši zaostatak na četiri boda, ali je teško vjerovati kako Dinamo u posljednjih 180 minuta prvenstva neće osvojiti tri boda.

Golove za Lokomotivu zabili su Dejan Radonjić (4), Ivan Krstanović (13) i Ivan Šunjić (90+3), dok je pogodak za goste zabio Hillel El Arbi Soudani (66-11m).

Zanimljivo, Lokomotiva je u ožujku slavila protiv Dinama 4-1 ostvarivši prvu pobjedu u 28. međusobnih susreta. Sada je pak prvi put u povijesti spojila dvije uzastopne pobjede protiv ‘modrih’.

Domaćin je poveo u četvrtoj minuti, a pogodak je postigao Dejan Radonjić. Nakon dvostrukog proigravanja s Ivanom Krstanovićem, Radonjić je sam povukao s centra i s lijeve strane ušao u kazneni prostor i pogodio suprotni kut Livakovićeva gola. U 13. minuti već je bilo 2-0. Ovoga puta Radonjić je uzvratio Krstanoviću asistenciju. Pobjegao je po lijevoj strani i ubacio Krstanoviću. Napadač ‘lokosa’ je pucao, Benković je s crte odbio njego udarac, a Krstanović je iz drugog pokušaja zabio za 2-0.

Najbolju priliku u prvom dijelu Dinamo je imao u 44. minuti kada je Gavranović bio je prekratak nakon ubačaja iz slobodnog udarca. U 52. minuti Soudani je s vrha kaznenog prostora pucao i pogodio vratnicu.

Lokomotiva je u 55. i 64. minute imala sjajne prilike kojima je mogla razriješiti pitanje pobjednika, ali su Krstanović i Bavić bili neprecizni. “Modri” su smanjili u 66. minuti iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Soudani. Prekršaj je nakon ubačaja iz kornera skrivio vratar Hendija nokautiravši Benkovića. U 79. minuti je Soudani mogao izjednačiti, ali je njegov pokušaj sa 20 metar završio u okviru gola.

Sve dvojbe razriješio je Ivan Šunjić u posljednjim trenucima susreta.

U drugom susretu večeri Rijeka je bez većih problema pobijedila Inter sa 5-1 produživši niz bez poraza od Intera na svom travnjaku na devet utakmica. Zadnji put zaprešićki sastav u Rijeci je slavio 6. studenog 2010. godine, a na zadnjih šest ligaških gostovanja u Rijeci postigao je tek jedan gol.

Pobjedu još uvijek aktualnom hrvatskom prvaku donijeli su Alexander Gorgon (2), Maxwell Acosty (39), Jakov Puljić (60), Leonard Zuta (73) i Zoran Kvržić (78), dok je utješni gol za goste zabio Herdi Prenga (90).

Dinamo vodi na ljestvici sa 70 bodova, Rijeka je druga sa 66 boda, a treći je Hajduk sa 62 boda i utakmicom manje. Lokomotiva je skočila na peto mjesto sa 45 bodova.

Lokomotiva – Dinamo 3-1
Rijeka – Inter 5-0