(FOTO) Prva HNL: Gostujuće pobjede Dinama i Rijeke

Zagreb, 27.07.2019 - Utakmica 2. kola Prve HNL Lokomotiva - Rijeka. Na fotografiji Mirko Antonio Čolak. Foto HINA/ Daniel KASAP/ dkas

U susretu 2. kola Prve HNL Dinamo je u Koprivnici pobijedio Slaven Belupo sa 3-0, a gostujuću pobjedu ostvarila je i Rijeka koja je u Kranjčevićevoj ulici slavila protiv Lokomotive sa 1-0.

Dinamo je rutinski stigao do pobjede u Koprivnici upisavši još jednu pobjedu 3-0 nakon što je istim rezultatom u prvom kolu porazio i Lokomotivu.

“Modri” su poveli već u 4. minuti golom Brune Petkovića. Dinamov napadač je primio je loptu u kaznenom prostoru, okrenuo se i zabio za 1-0. U završnici prvog dijela Dinamo je povećao prednost. Majer je pucao, Filipović obranio. Lopta se odbila do Petković koji je nesebično asistirao Atiemwenu, a ovom nije bilo teško zabiti u prazan gol.

U posljednjim trenucima susreta među strijelce se upisao i Nikola Moro koji je lijepo pogodio sa 18 metara za konačnih 3-0.

U drugom susretu večeri Rijeka je pobijedila Lokomotivu pogotkom u posljednjim trenucima susreta. Riječki junak bio je Antonio Čolak koji je zatresao suparničku mrežu u drugoj minuti sudačke nadoknade. Acosty je ubacio s desne strane, a Čolak ispred domaće obrane poentirao za pobjedu.

Najbolju priliku Lokomotiva je imala u 55. minuti kada je Uzuni ostao sam na drugoj stativi i odlično je pucao, ali je Prskalo još boljom reakcijom sačuvao svoju mrežu. Šest minuta kasnije zicer su imali i gosti. Halilović je pucao, sa desetak metara, no s gol crte loptu je glavom blokirao branič Lokomotive.

Dinamo i Rijeka su upisali druge pobjede na startu sezone, dok su Slaven Belupo i Lokomotiva doživjeli nove poraze bez postignutog gola.

U prvom susretu drugog kola Istra 1961 je u Zaprešiću u petak pobijedila Inter sa 2-0. Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Mario Ćuže, koji se upisao u strijelce u 83. minuti i trećoj minuti sudačke nadoknade.

Gosti su od 85. minute igrali s igračem manje nakon što je isključen Španjolac Einar Galilea.

Posljednje dvije utakmice ovog kola na rasporedu su u nedjelju, a sastaju se Gorica i Osijek, te Varaždin i Hajduk.

Slaven Belupo – Dinamo 0-3 (Petković 4, Atiemwen 40, Moro 89)
Lokomotiva – Rijeka 0-1 (Čolak 90+2)