(FOTO, VIDEO) Dinamo nije uspio zaustaviti Rijeku u velikom derbiju na Maksimiru

U velikom derbiju 18. kola Prve HNL u Zagrebu su nogometaši Dinama i Rijeke odigrali 1-1 (0-0), pa Rijeka i dalje ima šest bodova više od Dinama.

Pogodak za Dinamo postigao je Leonardo Sigali (77), dok je strijelac za Rijeku bio Alexandre Gorgon (51), koji je u 70. minuti zaradio i crveni karton.

Dinamo je bio bolja momčad u prvom dijelu, a razlog što nisu uspjeli postići gol su fenomenalne obrane riječkog vratara Andreja Prskala, koji je u završnici obranio tri stopostotne prilike. U 30. minuti Soudani je pucao s desetak metara, a Prskalo sjajnim refleksom obranio, da bi Soudanijev udarac iz voleja iz neposredne blizine ponovno zaustavio riječki vratar. U 41. Prskalo je uspio obraniti i sjajan udarac Kneževiča, a nekoliko minuta kasnije udarac glavom Gojaka odlazi pored vratnice.

Promašaji su se osvetili Dinamu u 51. minuti kada su gosti izveli brzu kontru preko Vešovića, koji je dodao Austrijancu Gorgonu, a ovaj šalje loptu ispod Livakovića za 0-1. U 60. minuti je udarac Soudanija glavom očišćen s gol-linije, da bi u 70. minuti strijelac Gorgon bio isključen, pa je Rijeka zadnjih 20 minuta igrala s desetoricom. Dinamo je brojčanu prednost iskoristio u 77. minuti kada je ubačaj Soudanija s desne strane branič Leonardo Sigali vrškom kopačke skrenuo u mrežu. U 89. minuti Bradarić je mogao donijeti pobjedu Rijeci iz nove kontre, ali je promašio vrata.

Rijeka vodi s 46 bodova ispred Dinama koji ima 40, dok je Hajduk treći s 34 boda.

Susret se igrao na stadionu u Maksimiru, a sudio je pred 7000 gledatelja Vučemilović-Šimunović iz Osijeka.

Strijelci: 0-1 Gorgon (51), 1-1 Sigali (77)

CK: Gorgon (Rij, 70)