(FOTO, VIDEO) Dinamo već tradicionalno lako protiv Lokomotive, plavi stigli na tri boda od Rijeke

Nogometaši Dinama uspjeli su u utakmici 19. kola Prve HNL pobijediti Lokomotivu sa 3-1 (0-0).

Sve do 61. minute na Maksimiru nije bilo pogodaka, a onda je Soudani nakon ubačaja Sose nadvisio Bočkaja i glavom svladao Daniela Zagorca za vodstvo Dinama. Lokomotiva je 12 minuta poslije stigla do izjednačenja preko Antunovića koji je u igru ušao samo četiri minute prije.

Već šest minuta poslije Dinamo je ponovno poveo. Sudac Fran Jović vidio je igranje rukom braniča Lokomotive Marka Stolnika u kaznenom prostoru i pokazao je na bijelu točku. Soudani je loše izveo kazneni udarac koji je lakoćom obranio Zagorac, ali je u nastavku akcije Ivan Fiolić nakon nekoliko odbijanja poslao loptu u mrežu.

Soudani se za promašeni jedanaesterac iskupio u 89. minuti, kad je na ubačaj Borne Sose s 15 metara iz voleja pogodio gornji lijevi kut Lokomotivnih vrata.

Tako je Dinamo u 24. prvenstvenom dvoboju s Lokomotivom stigao do svoje 23. pobjede, a Lokomotiva je ostala na jednom bodu, osvojenom 25. travnja 2014. godine.

Dinamo se primakao na tri boda zaostatka od vodeće Rijeke koja još mora odigrati utakmicu 19. kola protiv pretposljednjeg Splita na stadionu u Parku mladeži.

STRIJELCI: 1-0 Soudani (61), 1-1 Antunović (73), 2-1 Fiolić (79), 3-1 Soudani (89)