(FOTO, VIDEO) Europska liga: Crvena zvezda do boda u Londonu, Lazio, Zenit, Arsenal i Steaua osigurali prolaz

Nakon kijevskog Dynama ‘europsko proljeće’ u Europskoj lige nakon četiri kola natjecanja po skupinama osigurali su i Arsenal, Zenit, Steaua, te Lazio.

Lazio je u susretu iz K skupine u Rimu pobijedio Nicu 1-0, a pobjednika je odlučio autogol Le Marchanda u sudačkoj nadoknadi utakmice. Ivan Vargić nije branio za talijanski sastav.

U drugom susretu Zulte Waregem je na gostovanju pobijedio Vitesse 2-0 premda je od 22. minute igrao s igračem manje. Waregem je poveo već u trećoj minuti golom Marvina Baudryja, no u 22. minuti gosti su ostali s igračem manje nakon što je isključen Kingsley Madu. Ipak i s igračem manje gosti su zabili pogodak, a strijelac je u 70. minuti bio Kaya.

Lazio je ovom pobjedom osigurao ne samo prolaz, već i prvo mjesto u skupini sa 12 bodova, Nica ima šest, Zulte Waregem četiri boda, Vitesse jedan bod.

Pogodaka nije bilo niti u Londonu gdje je Arsenal ugostio Crvenu zvezdu. ‘Topnici’ su ponovo odigrali u ‘šarenom’ sastavu što je beogradski sastav iskoristio osvojivši važan bod u borbi za plasman u drugi krug natjecanja.

U drugom susretu Koln i BATE Borisov su odigrali sjajnu utakmicu prepunu obrata, a na koncu su Nijemci slavili 5-2.

Domaćin je poveo u 16. minuti golom Simona Zollera, no gosti su do konca poluvremena okrenuli rezultat golovima Nemanje Milunovića (31) i Nikolaja Signeviča (33). Koln je u drugom dijelu odigrao sjajno i sa četiri gola izborio pobjedu, a strijelci su bili Osaka (54, 82), Sehrou Guirassyj (63) i Jojić (90). Jurica Buljat nije nastupio za BATE.

Arsenal vodi na ljestvici sa 10 bodova, Crvena zvezda ima pet bodova BATE Borisov četiri, a Koln tri boda.

“Europsko proljeće’ osigurala je i Steaua koja je u Bukureštu odigrala 1-1 protiv Hapoel Beer-Sheve. Rumunji su poveli golom Comana u 31. minuti, no Hapoel je šest minuta kasnije stigao do izjednačenja preko Bena Sahara.

U drugom susretu Viktoria Plzen je deklasirala Lugano 4-1, a strijelci za češki sastav bili su Michael Krmenčik (4, 14), Tomaš Horava (45), Aleš Čermak (58). Pogodak za goste zabio je Davide Mariani (45). Diego Živulić je za Viktoriju igrao od 86. minute, dok Dominik Kovačić, Antonini Čulina i Goran Jozinović nisu nastupili za goste.

Steaua vodi na ljestvici sa 10 bodova, Viktorija Plen ima šest bodova, Hapoel Beer-Sheva četiri, a Lugano tri boda.

Plasman dalje osigurao je i Zenit koji je u Norveškoj odigrao 1-1 protiv Rosenborga. Nicklas Bendtner iz kaznenog udarca u 56. minuti je doveo u vodstvo domaćine, a izjednačio je Kokorin u trećoj minuti sudačke nadoknade.

U drugom susretu Real Sociedad je pobijedio Vardar 3-0 golovima Juanmija (31), Alberta de la Belle (69) i Bautiste (81).

Na ljestvici vodi Zenit sa 10 bodova, Real Sociedad ima devet, Rosenborg četiri, a Vardar je bez bodova.

U skupini I Vitoria Guimaraes je pobijedila Marseille 1-0, golom Hurtada (80), dok su RB Salzburg i Konyaspor odigrali 0-0. Duje Ćaleta-Car je odigrao cijeli susret za Salzburg, dok Petar Filipović nije nastupio za goste.

Na ljestvici vodi RB Salzburg (8), ispred Marseillea (6), Konyaspora (4) i Vitorije Guimaraes (4).

U skupini J Hertha i Athletic Bilbao su se vratili u igru domaćim pobjedama. Hertha je u Berlinu pobijedila Zorju 2-0 golovima Daviea Selkea (16, 73), dok je Athletic Bilbao porazio Ostersund 1-0, a gol odluke zabio je Artiz Aduriz (70).

Ostersund vodi na ljestvici sa sedam bodova, Zorja ima šest, Athletic Bilbao pet, a Hertha Berlin četiri boda.