(FOTO, VIDEO) Gradski derbi Atletica i Reala bez pobjednika, Šime Vrsaljko bez nastupa, solidni Luka Modrić odigrao cijelu utakmicu

U derbiju 12. kola nogometnog prvenstva Španjolske Atletico je u subotu na svom stadionu Metropolitano protiv Real Madrida odigrao 0-0.

U utakmici s malo prilika, prva se je ukazala napadaču Atletica Angelu Correi, koji je u 3. minuti promašio “mrtvu šansu”. Do kraja prvog poluvremena dva puta zaprijetio je Real, u 32. minuti neprecizan je bio Toni Kroos, a u 37. Ramosov pokušaj glavom završio je pored vratnice.

U drugom dijelu po jedna prilika sa svake strane. U 79. minuti Kevin Gameiro je lobao vratara, ali je Varane spasio mrežu Reala izbacivši loptu sa gol-linije, dok je u 89. udarac Cristiana Ronalda u posljednji trenutak uspio blokirati branič Atletica Lucas Hernandez.

Luka Modrić je za Real odigrao cijeli susret pruživši solidnu partiju, dok Šime Vrsaljko nije bio u sastavu Atletica.

Vodeća Barcelona je rutinski sa 3-0 kao gost svladala Leganes. Prva dva pogotka za Barcelonu postigao je Luis Suarez (28, 60), a konačni rezultat postavio je Paulinho (90). Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić odigrao je svih 90 minuta za Barcelonu.

Barcelona ima 34 boda, a Real i Atletico zaostaju već deset bodova.