(FOTO, VIDEO) Liga prvaka: Pobjede Barcelone, Atletico Madrida, Nijemci zaustavili Manchester City, vrlo dobri Rakitić, Vrsaljko, Vida…

U derbiju večeri Lige prvaka Arsenal i PSG su u Londonu odigrali 2-2, Barcelona je u Glasgowu pobijedila Celtic 2-0, dok je Borussija Moenchengladbach odigrala 1-1 protiv Manchester Cityja.

U sjajnom susretu igranom na stadionu Emirates, francuski prvak je poveo u 18. minuti golom Edisona Cavanija, a izjednačio je u posljednjim trenucima prvog dijela Olivier Giroud iz kaznenog udarac. Prekršaj je skrivio Grzegorz Krychowiak koji je prvo neoprezno izgubio loptu, a potom još i načinio prekršaj.

PSG je u 54. minuti bio blizu novog vodstva, no Lucas je iz slobodnog udarca pogodio vratnicu. Šest minuta kasnije Parižani su postigli pogodak, ali u vlastitu mrežu. Nesretnik je bio Marco Veratti od kojeg se lopta odbila i završila iza leđa Areole. Gosti su u 78. minuti ipak izjednačili, a strijelac je bio Lucas. U posljednjih deset minuta utakmice Cavani je imao dva zicera za novi preokret, no njegov prvi pokušaj je obranio Ospina, dok je drugi put pucao pored gola.

U drugom dvoboju iz A skupine Ludogorec i Basel su u Sofiji odigrali bez pogodaka nakon što je njihov prvi susret završio 1-1.

Na ljestvici vode Arsenal i PSG sa po 11 bodova, dok Ludogorec i Basel imaju po dva boda. U posljednjem kolu 6. prosinca sastaju se PSG i Ludogorec, te Basel i Arsenal.

U susretu B skupine Napoli nije uspio slomiti Dynamo Kijev i susret je završio bez golova. Ivan Strinić i Marko Rog nisu nastupilo za talijanski sastav, dok je Domagoj Vida igrao cijeli dvoboj za goste.

U prvom susretu Bešiktaš i Benfica su u Istanbulu pred 40,000 gledatelja odigrali sjajnu utakmicu sa šest golova; Na koncu je završilo 3-3 premda su gosti do 58. minute vodili 3-0. Benfica je povela 3-0 golovima Goncala Guedesa (10), Nelsona Semeda (25) i Ljubomira Fejse (31), međutim Bešiktaš je velikim preokretom u drugom poluvremenu uspio izjednačiti. Tvorci velikog preokreta bili su Cenk Tosun (58), Ricardo Quaresma (83-11m) i Vincent Aboubakar (89).

Na ljestvici vode Benfica i Napoli sa po osam bodova, dok Bešiktaš ima sedam bodova. Na začelju je kijevski Dynamo s jednim bodom.

U zadnjem kolu sastaju se Dynamo – Bešiktaš, te Benfica – Napoli.

U skupini C Barcelona je rutinski odradila gostovanje u Glasgowu pobijedivši Celtic 2-0 golovima Lionela Messija (24, 55-11m). Ivan Rakitić je odigrao cijeli dvoboj za Barcu, baš kao i Jozo Šimunović za domaći sastav,

U drugom susretu Borussia Moenchengladbach i Manchester City su odigrali bez pobjednika 1-1. Domaćin je poveo u 23. minuti lijepim golom Rafaela, no u sudačkoj nadoknadi prvog dijela Citya je uspio izjednačiti golom Davida Silve. U 50. minuti domaćin je ostao s igračem manje nakon što je pocrvenio kapetan Lars Stindl. Vrlo brzo na hlađenju mu se pridružio i veznjak Cityja Fernandinho.

Barcelona vodi na ljestvici sa 12 bodova i uoči zadnjeg kola je osigurala prvo mjesto u skupini. City je drugi s osam bodova, Borussija ima pet, a Celtic dva boda. U posljednjem kolu snage će odmjeriti Barcelona i Borussija, te Manchester City – Celtic.

U skupini D Atletico Madrid je pobijedio PSV Eindhoven 2-0 osiguravši prvo mjestu u skupini ispred Bayerna. Atletico je slomio suparnika u drugom poluvremenu, a golove su zabili su Gameiro (55) i Griezmann (66). Šime Vrsaljko je igrao svih 90 minuta za Atletico.

U drugom susretu Rostov je šokirao Bayern 3-2. Bayern je i prije ove utakmice osigurao prolaz u osminu finala, međutim ovim porazom ostao je bez izgleda za osvajanje prvog mjesta u skupini.

Njemački prvak je na otvaranju ovogodišnje Lige prvaka u Munchenu deklasirao Rostov 5-0 i nitko nije očekivao kiks Bavaraca. Posebice nakon što je Bayern poveo u 35. minuti golom Douglasa Coste. No ruski doprvak je golovima Sardara Azmouna (44) i Dmitrija Poloza (49-11m) okrenuo rezultat. Juan Bernat je u 52. minuti izjednačio na 2-2, međutim, veliko slavlje domaćinu donio je Christian Noboa sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca u 66. minuti.

Na ljestvici vodi Atletico Madrid sa 15 bodova, Bayern ima devet, Rostov je treći sa četiri boda, dok je PSV na začelju s jednim bodom. U zadnjem kolu sastaju se Bayern – Atletico, te PSV – Rostov.

Pregled rezultata i ljestvica nakon utakmica 5. kola nogometne Lige prvaka u skupinama A, B,, C i D odigranim u srijedu.