(FOTO, VIDEO) Mario Mandžukić u derbiju srušio Fiorentinu, Milan Badelj isključen, pobjeda Milana, Nikola Kalinić ponovno odličan…

Aktualni talijanski prvak Juventus upisao je i petu pobjedu u prvenstvu nakon što je u Torinu pobijedio Fiorentinu 1-0, a pogodak odluke zabio je Mario Mandžukić u 52. minuti.

Bio je to njegov drugi pogodak ove sezone nakon što se među strijelce upisao i u prvom kolu protiv Caglarija.

Hrvatski napadač je postigao lijep pogodak glavom nakon što je Cuardado ubacio s krila. U naslovnoj ulozi bio je još jedan hrvatski nogometaš Milan Badelj, ali ne po dobrome. Badelj je naime u 66. minuti zaradio drugi žuti i isključujući karton zbog prekršaja nad Matuidijem. Sudac Daniele Doveri je prvotno pokazao na kazneni udarac, ali je nakon video analize promijenio odluku, ali isključio Badelja.

Fiorentina je s igračem manje bila blizu izjednačenja, ali ipak nije uspjela.

Petu pobjedu je ostvario i Napoli koji je u Rimu porazio Lazio 4-1.

Domaćin je poveo golom Stefana de Vrija (29), ali je Napoli u nastavku susreta okrenuo rezultat golovima Kalidoua Koulibalyja (54), Josea Callejona (56), Driesa Mertensa (59) i Jorginha (90+2-11m). Marko Rog je ušao u igru u 86. minuti.

Milan je na San Siru pobijedio SPAL 2-0 golovima iz kaznenih udaraca. Prvog je izborio Nikola Kalinić u 26. minuti, a realizirao ga je Ricardo Rodriguez. Za 2-0 je zabio Franck Kessie (61-11m). Kalinić je igrao do 62. minute.

Roma je rutinski prošla gostovanje kod fenjeraša Beneventa pobijedivši 4-0. Dva gola je zabio Edin Džeko (22, 52), a dva gola su domaći igrači ugurali u vlastitu mrežu. Vlastitog vratara su svladali Fabio Lucioni (35) i Lorenzo Venuti (74).

Genoa, koju vodi Ivan Jurić, je kod kuće odigrala 1-1 protiv Chieva. Domaćin je poveo u 62. minuti golom Laxalta, a izjednačio je Hetemaj u 73. minuti.

Verona i Genoa su odigrali bez golova, a za goste nije nastupio Ivan Strinić.

Udinese je kod kuće izgubio od Torina 2-3, a Stipe Perica i Andrija Balić nisu nastupili za domaći sastav.

Na vrhu ljestvice su Napoli i Juventus sa po 15 bodova, a slijede Inter sa 13 i Milan sa 12 bodova.

Benevento je na začelju bez osvojenog boda i uz razliku pogodaka 1-14.

Benevento – Roma 0-4 (Džeko 22, 52, Lucioni 35-ag, Venuti 74-ag)
Milan – SPAL 2-0 (Rodriguez 26-11m, Kessie 61-11m)
Atalanta – Crotone 5-1 (Petagna 5, Caldara 25, Ilicic 38, Gomez 63,74-11m / Tumminello 70)
Cagliari – Sassuolo 0-1 (Matri 60-11m)
Genoa – Chievo 1-1 (Laxalt 62 / Hetemaj 73)
Verona – Sampdoria 0-0
Juventus – Fiorentina 1-0 (MANDŽUKIĆ 52)
Lazio – Napoli 1-4 (De Vrij 29 / Koulibaly 54, Callejon 56, Mertens 59, Jorginho 90+2-11m)
Udinese – Torino 2-3 (De Paul 48-11m, Lasagna 75 / Belotti 9, Hallfredsson 30-ag, Ljajić 67)
Halftime: 0-2;