(FOTO, VIDEO) Pobjeda Atletica, novi gol Kalinića

Nogometaši Atletica pobijedili su u 16. kolu Primere u gostima Valladolid s 3-2, a novi gol za goste upisao je bivši hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić.

Kalinić je zabio prvi gol na utakmici u 26. minuti, kada je na asistenciju Antoinea Griezmanna proturio loptu kroz noge vrataru Masipu. Splićaninu je to treći gol u zadnje četiri utakmice.

U 45. minuti Griezmann je iz penala povećao na 2-0, ali su domaćini u drugom dijelu preko Calera (57) i autogolom Saula (63) uspjeli poravnati, da bi Griezmann u 80. minuti ipak donio pobjedu momčadi iz Madrida. Kalinić je izašao u 68. minuti, a Duje Čop nije bio u sastavu Valladolida.

U ranije odigranoj utakmici Getafe je kao domaćin pobijedio Real Sociedad s 1-0 golom Moline još iz treće minute.

Atletico je sada drugi s 31 bodom, koliko ima i vodeća Barcelona, Getafe je peti s 24 boda, a Valladolid 12 s 20 bodova.

1. FC Barcelona 15 9 4 2 41:19 22 31
2. Atletico Madrid 16 8 7 1 24:12 12 31
3. FC Sevilla 15 8 4 3 27:16 11 28
4. Real Madrid 15 8 2 5 23:19 4 26
5. Getafe 16 6 6 4 17:12 5 24
6. Alaves 15 7 3 5 18:17 1 24
7. Levante 15 6 4 5 27:25 2 22
8. Betis Sevilla 15 6 4 5 16:17 -1 22