(FOTO, VIDEO) Valencija na Santiago Bernabeu zaustavila Real Madrid predvođen Modrićem i Kovačićem

U derbiju 2. kola španjolskog nogometnog prvenstva Valencija je na Santiago Bernabeu zaustavila Real Madrid odigravši 2-2.

Real je poveo u 10. minuti lijepim golom Marca Asensia s ruba kaznenog prostora. No, samo osam minuta kasnije gosti su izjednačili, a strijelac je bio Carlos Soler nakon ubačaja iz kornera.

U nastavku susreta europski i španjolski prvak je ‘lomio’ goste, no ‘šišmiš’ su se odlično branili. Neto je bio raspoložen i istaknuo se s nekoliko sjajnih obrana.

Potpuni preokret dogodio se u 77. minuti kada je Valencija povela golom Geofreya Kondogbije. No, radost gostiju nije dugo trajala. Asensio je u 83. minuti poravnao iz slobodnog udarca sa 20-tak metara.

U preostalim minutama Real je jurnuo po pobjedu, ali nije uspio zabiti i treći pogodak. Najbliže pogotku bio je Karim Benzem koji je u sudačkoj nadoknadi uzdrmao vratnicu promašivši svoju treću veliku priliku na utakmici.

Luka Modrić je odigrao cijeli susret za Real, dok je Mateo Kovačić ušao u igru početkom drugog dijela.

U nedjelju su odigrane još tri susreta i u sva tri ogleda slavili su gosti rezultatom 1-0. Sevilla je bila bolja od Getafea, Leganes je porazio Espanyol, dok je Athletic Bilbao pobijedio Eibar.

Na ljestvici vode Real Sociedad, Barcelona i Leganes sa po šest bodova, dok Real Madrid, Atletico Madrid, Valencija, Girona, Levante i Sevilla imaju po četiri boda.

Real Madrid – Valencia 2-2 (Asensio 10, 83 / Soler 18, Kondogbia 77)
Getafe – Sevilla 0-1 (Ganso 84)
Espanyol – Leganes 0-1 (Mantovani 28)
Eibar – Athletic Bilbao 0-1 (Aduriz 38)

U subotu:
Las Palmas – Atletico M. 1-5 (Calleri 58 / Correa 3, Carrasco 5, Koke 62,75, Partey 88)
Levante – Deportivo 2-2 (Bardhi 34, Ivi 83-11m / Cartabia 4, Sidnei 31)
Girona – Malaga 1-0 (Alcala 28)
Alaves – Barcelona 0-2 (Messi 55, 66)