(FOTO, VIDEO) Zadržali prednost ispred Barce: Uvjerljivi Real uz sjajnog Kovačića do nove pobjede na gostovanju, briljirao Morata, Modrić ušao u završnici

Nogometaši Real Madrida s uvjerljivih su 4-2 kao gosti svadali Leganes u utakmici 30. kola španjolskog prvenstva i zadržali se na vrhu ljestvice s dva boda prednosti i utakmicom manje u odnosu na drugoplasiranu Barcelonu koja je u derbiju kola s 3-0 svladala Sevillu na svom Camp Nou.

kovacic morata by videosansebastian

Najzaslužniji za pobjedu Reala kod 17. momčadi ‘La Lige’ bio je trostruki strijelac Alvaro Morata. James Rodriguez je načeo mrežu domaće momčadi u 15. minuti. Morata je prvi od tri pogotka postigao u 18. minuti, a drugi pet minuta poslije, kad je iskoristio odlično dodavanje hrvatskog reprezentativca Matea Kovačića koji je bio u početnoj postavi ‘kraljevskog kluba’. Real je igrao bez najboljeg strijelca Portugalca Cristiana Ronalda.

Domaća momčad se brzo oporavila od šoka i do kraja poluvremena uspjela smanjiti na 2-3 pogocima Gabriela (32) i Luciana (34). No, u četvrtoj minuti nastavka Morata je svojim trećim pogotkom presudio pobjednika.

Mateo Kovačić je u igri bio do 81. minute, kad ga je zamijenio Luka Modrić.

U derbiju 30. kola španjolskog prvenstva nogometaši Barcelone sa 3-0 su na svom Camp Nou pobijedili Sevillu, postigavši sva tri pogotka u prvom poluvremenu u razmaku od samo osam minuta uz dva gola i asistenciju Lionela Messija. Ivan Rakitić je u 25. minuti pokrenuo akciju iz koje je Barcelona stigla do vodstva. Lionel Messi se sjurio po desnoj strani u kazneni prostor i ubacio prema Luisu Suarezu koji je škaricama svladao Sevillina vratara Rica. Tri minute poslije Suarez je vratio uslugu Messiju i asistirao mu za prvi od dva Argentinčeva pogotka. U 33. minuti Messi se po drugi put upisao među strijelce i postigao svoj 27. pogodak u španjolskom prvenstvu ove sezone za konačnih 3-0. Ivan Rakitić je vrlo dobro odigrao svoju ulogu u pobjedi protiv bivšeg kluba, a igru je napustio u 80. minuti.

Posljednje dvije utakmice 30. kola na rasporedu su u četvrtak, 6. travnja, a sastaju se Eibar – Las Palmas (19.30 sati) i Valencia – Celta Vigo (21.30).