(FOTO, VIDEO) Zlatna lopta na travnjaku: Real predvođen Lukom Modrićem svladao Rayo Vallecano i probio se na 3. mjesto

Nogometaši Real Madrida pobijedili su u 16. kolu Primere na svom Bernabeu Rayo Vallecano s minimalnih 1-0 i probili se na treće mjesto.

Real je teškom mukom dobio pretposljednji Rayo, iako je već u 13. minuti Benzema pogodio mrežu gostiju. Ostatak utakmice prošao je u vrlo lošoj igri Kraljevskog kluba, dok je Rayo bio bezopasan sve do 91. minute kada su gosti uputili dva opasna udarca na gol i skoro izjednačili. Luka Modrić je igrao do 90. minute za Real, kojeg u srijedu čeka polufinale Svjetskog klupskog prvenstva u UAE protiv japanske Kashime.

Vode Barcelona i Atletico s po 31 bodom, Real je sada treći s 29 bodova, a Rayo je ostao predzadnji sa samo 10 bodova.