Francuska liga: Nica pobjedom protiv Bordeauxa prekinula niz od četiri utakmice bez pobjede

Nogometaši Nice svladali su Bordeaux s minimalnih 1-0 (1-0) u utakmici 20. kola francuskog prvenstva i tako prekinuli niz od četiri utakmice bez pobjede u domaćem ligaškom natjecanju.

Momčad Patricka Vieire do pobjede je došla pogotkom iz kaznenog udarca, a u 16. minuti precizan realizator bio je Allan Saint-Maximin.

Toma Bašić bio je u početnoj postavi Bordeauxa, a trener ga je u 67. minuti odlučio zamijeniti, nakon što je bivši igrač Hajduka četiri minute prije zaradio žuti karton.

S minimalnih 1-0 slavio je i St. Etienne na gostovanju kod Guingampa. Khazri je već u 6. minuti zatresao mrežu posljednjeplasirane momčadi u Ligue 1, a rezultat se do kraja dvoboja nije mijenjao.

Nogometaši Paris Saint-Germaina slavili su sa 3-0 (0-0) na gostovanju kod Amiensa. Domaća momčad držala je aktivan rezultat do 57. minute, kad je PSG u vodstvo doveo Cavani golom iz kaznenog udarca. U 66. minuti drugi žuti karton zaradio je branič Amiensa Adenon, a već četiri minute poslije Mbappe je pogodio za 2-0. Konačnih 3-0 postavio je Marquinhos u 79. minuti.

PSG je iz 18 utakmica sakupio 50 bodova. Drugoplasirani Lille ima 37 bodova iz 20 nastupa. Treći Lyon i četvrti St. Etienne imaju po 33 boda. Amiens je na 17. mjestu sa 18 bodova, a u najlošijoj poziciji su Dijon sa 16, Monaco sa 13 i Guingamp sa samo 11 bodova.

U nedjelju su na rasporedu četiri od preostalih pet utakmica 20. kola, a sastaju se: Nantes – Rennes (15 sati), Dijon – Montpellier, Toulouse – Strasbourg (17.00) i Marseille – Monaco (21.00).