Gotovo poluvrijeme igrali s igračem manje: Nogometaši Istre velikim preokretom u Puli svladali zagrebački Rudeš

Nogometaši Istre 1961 pobijedili su na svom stadionu u Puli zagrebački Rudeš sa 2-1 (0-1) u posljednjoj utakmici 18. kola HT Prve HNL, a do pobjede su stigli velikim preokretom u drugom poluvremenu, iako su 40 minuta imali igrača manje na terenu.

Rudeš je već u 8. minuti poveo pogotkom Karla Lulića. Imali su gosti još nekoliko prilika za povećanje vodstva u prvom i drugom poluvremenu, ali je mreža domaće momčadi ostala netaknuta.

U 53. minuti Istrani su ostali sa deset igrača na terenu, nakon što je riječki sudac Ivan Bebek pokazao drugi žuti karton Kitanovskom. Tada se činilo da će Rudeš odnijeti sva tri boda iz Pule i na polovici prvenstva se pomaknuti sa začelja i na posljednje mjesto gurnuti pulsku momčad.

Međutim, dogodilo se upravo suprotno. Unatoč brojčanoj prednosti gosti su se povukli i prepustili posjed lopte domaćoj momčadi, što je Istra iskoristila za veliki preokret. U 65. minuti Dejan Maksimović je iskoristio smušenost u obrani Rudeša te gurnuo loptu sa desetak metara u donji desni kut za izjednačenje.

Samo sedam minuta poslije Reagy Ofosu se prošeta kroz obranu gostiju po lijevoj strani i snažnim udarcem s nekoliko metara svladao Josipa Čondrića. Unatoč nastojanjima gostujuće momčadi da dođu do pogotka, mreže su ostale mirovati do posljednjeg sučevog zvižduka.

Pred 200-njak gledatelja na stadionu Aldo Drosina utakmicu je sudio Ivan Bebek iz Rijeke.

Strijelci: 0-1 Lulić (8), 1-1 Maksimović (65), 2-1 Ofosu (72)

Crveni karton: Kitanovski (Istra 1961, 53. minuta – drugi žuti)

Na polovici prvenstva zagrebački Dinamo ima 44 boda, čak 12 više od Hajduka i Osijeka, a četvrtoplasirana Rijeka zaostaje 15 bodova. Peti Inter ima 23, šesta Lokomotiva 22, a sedmi Slaven Belupo 20 bodova. Osma je Cibali sa 17, deveta Istra sa 16, a posljednji Rudeš sa 12 bodova.