Međunarodna federacija za nogometnu povijest i statistiku (IFFHS) proglasila je hrvatsku sutkinju Ivanu Martinčić trećom najboljom nogometnom sutkinjom u protekloj godini. Martinčić je osvojila treće mjesto sa 67 bodova, iza Talijanke Marie Sole Ferrieri Caputi (97 bodova) i Francuskinje Stephanie Frappart (93 boda) .
Rođena Križevčanka ove je godine sudila najveći dvoboj svoje karijere, finale Lige prvakinja između ženskih sastava Arsenala i Barcelone. U srpnju je dijelila pravdu i u polufinalu ženskog EURO‑a između Engleske i Italije .
Karijera i povijesni iskorak
Suđenjem se bavi od 2008. godine, a od 2014. nalazi se na FIFA-inoj listi. Prije četiri godine ušla je u povijest HNL‑a kao prva žena koja je vodila utakmicu muške prve lige, na susretu između Gorice i Hrvatskog dragovoljca kao glavna sutkinja .
Ovim najnovijim priznanjem dodatno je potvrdila status jedne od najboljih svjetskih nogometnih sutkinja. Njezini nastupi na najvećim europskim pozornicama pokazuju koliko je cijenjena u međunarodnim okvirima .
Poredak najboljih sutkinja
Maria Sole Ferrieri Caputi (Italija) – 97 bodova
Stephanie Frappart (Francuska) – 93 boda
Ivana Martinčić (Hrvatska) – 67 bodova
Tess Olofsson (Švedska) – 22 boda
Edina Alves (Brazil) – 16 bodova
Katia Itzel Garcia (Meksiko) – 15 bodova
Silvia Gasperotti (Italija) – 13 bodova
Antsino Twanyanyukwa (Namibija) – 12 bodova
Desiree Grundbacher (Švicarska) – 11 bodova
Bouchra Karboubi (Maroko) – 11 bodova
Tekst se nastavlja ispod oglasa Tekst se nastavlja ispod oglasaIzvor: narod.hr



Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.