Nakon utakmice 6. posljednjeg kola grupne faze Lige prvaka, i poraza Dinama od Manchester Cityja, trener engleskog prvaka, Pep Guardiola, sipao je pohvale na račun hrvatskih nogometaša, bolje rečeno nogometaša hrvatskog prvaka, no, spomenuo je usput i nogometaše iz Srbije, ali nije spomenuo češke, mađarske ili austrijske nogometaše, koji, dakle, dolaze iz zemalja koje su prema kulturnom naslijeđu puno bliže Hrvatskoj. Sedamdeset godina predugo očito je ostavilo traga na percepciji koju Hrvatska i Hrvati imaju u svijetu.
Dakle, Dinamo je poražen od 4:1, iako je poveo u ranoj fazi utakmici, prekrasnim pogotkom Španjolca Danija Olma. Nije stoga čudno kada Pep Guardiola spominje primljeni pogodak na početku utakmice, no, poslije se sve promijenilo, splet nekoliko nesretnih okolnosti, City je dodao gas i sve je zapravo bilo gotovo, neki bi rekli došlo je na svoje. Modri su zapravo priliku za europsko proljeće, pa i osminu finala Lige prvaka, prokockali u posljednje tri-četiri minute protiv Šahtara.
“Primili smo gol na početku, ali poslije smo igrali jako dobro. Momčad s igračima kao što su Olmo i Petković ima dobre kontre. Mi smo se već ranije kvalificirali, ali igrali smo ozbiljno” rekao je, kako smo već pisali, Guardiola za HTV poslije utakmice.
Na konstataciju kako je Dinamo u prvoj utakmici, na Etihadu, poražen od 2:0 te da je tada igrao sasvim drugačije, dok je večeras pokušao i napasti, Guardiola je rekao:
”U prvoj utakmici su bili više defenzivni, a mi smo imali i nekoliko problema s ozljedama. Na prvom susretu nam je bilo teže, jer je Dinamo bio fokusiran na obranu. Nije lako igrati protiv momčadi koja igra 5-4-1 ili 5-3-2, nije lako pronaći prostor. Sada je pak Dinamo prvih 10, 15 minuta igrao bolje, no onda smo preuzeli inicijativu.”
Na kraju je slijedilo i najzanimljivije pitanje, kojeg igrača Dinama bi Guardiola rado vidio u svojoj momčadi?
”Pričat ću Bjelicom i poslušati njegov savjet. Olmo je jako dobar, Oršić je brz s loptom, a Petković je kompletan igrač, ne igra samo glavom. Hrvati i Srbi su uvijek bili poznati kao kvalitetni nogometaši”, kazao je Guardiola.
Možda mu je ipak na kraju trebalo postaviti pitanje kad je to on gledao reprezentaciju Srbije da uspješno igra na nekom velikom natjecanju?
Tekst se nastavlja ispod oglasa Tekst se nastavlja ispod oglasaIzvor: narod.hr
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.