Košarkaši Splita šesti su put osvojili Kup Krešimira Ćosića nakon što su u finalu završnog turnira u Zaboku svladali Alkar sa 77-60 (25-8, 17-16, 21-19, 14-17).
David Škara s 19 i Antonio Jordano s 14 koševa bili su najefikasniji u sastavu Splita, dok je Eric Hunter ubacio 14 za Alkar.
Nakon što su u četvrtfinalu u samoj završnici svladali branitelja naslova Zadar, a u polufinalu u drugom poluvremenu “slomili” Cibonu, igrači Splita najlakši posao na turniru u Zaboku imali su u finalu protiv najugodnijeg iznenađenja turnira Alkara.
Splitu je ovo prvi naslov u Kupu nakon 21 godine, dok je Alkar po prvi put igrao u finalu Kupa u samostalnoj Hrvatskoj, 1984. godine je igrao finale Kupa Jugoslavije, u kojem je izgubio od Bosne.
Izvor: narod.hr
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.