Utorak, 15 travnja, 2025
15.5 C
Zagreb
Pratite nas:

Kristoffersen slavio, Zubčić pao, ali i uspio završiti drugu vožnju

Podijeli

Podijeli

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Nakon što je u subotnjem slalomu najbrži bio Clement Noel, danas je u Chamonixu bilo još jedno natjecanje skijaša u Svjetskom kupu.

Norvežanin Henrik Kristoffersen pobjednik je nedjeljnog slaloma u francuskom Chamonixu, nakon što je obranio prvo mjesto iz prve vožnje s vremenom 1:37.81.

Drugo mjesto zauzeo je Švicarac Ramon Zenhauesern (+0.28), a treće njegov sunarodnjak Sandro Simonet (+0.66) koji je nakon prve vožnje bio 30.

Najbolji hrvatski skijaš Filip Zubčić držao je 20. mjesto s 1.43 sekunde zaostatka za vodećim u prvoj, ali u drugoj vožnji napravio je pogrešku pred kraj staze te jedva uspio završiti utrku. U konačnici je bio 25. (+2.20) te došao do novih slalomskih bodova.

Istok Rodeš (34.) s 2.02 sekunde zaostatka nije izborio drugu vožnju, kao ni Matej Vidović koji nije uspio završiti prvu nakon pogreške u drugom dijelu staze. Samuel Kolega (40.) sa startnim brojem 46 za vodećim je zaostajao 2.47 sekunde.

U poretku slalomaša vodi Švicarac Marco Schwarz, danas šesti, sa 589 bodova, drugi je Zenhauesern sa 443 boda, a treći je Norvežanin Sebastian Foss-Solevaag sa 405 bodova. Zubčić je danas osvojio šest bodova, a u poretku slalomaša je na 25. mjestu sa 90 bodova.

U ukupnom poretku skijaša prvi je Francuz Pintaurault koji je danas zauzeo sedmo mjesto, sa 924 boda, drugi je Schwarz sa 666 bodova, a treći je Švicarac Marco Odermatt sa 607 bodova. Zubčić je sedmi sa 484 boda, piše HRT.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Izvor: narod.hr/HRT

Pročitaj više

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.

Pročitaj više

Frendica.hr

Glas naroda

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa

Povezani članci