Kako je moguće da je ubojica imao imovinu puno vrjedniju od duga, a da je ušao u stečaj?

Foto: Facebook

Branko Koloper, za kojeg se sumnja da je jučer u Šibeniku i Vodicama ugasio četiri života, na koncu je počinio samoubojstvo, a tijelo je pronađeno kraj njegovog automobila u Vodicama.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Neslužbeno se doznaje da su ubijena dvojica šibenskih poduzetnika, Tedi Slamić i Toni Šparada, Radojka Danek, stečajna upraviteljica, koja je uz to i HDZ-ova gradska vijećnica u Šibeniku, te njezin suprug koji je po svemu sudeći bilo kolateralna žrtava.
Kad je ubio bračni par Danek te Šparadu, Koloper je sjeo u automobil te se odvezao do 20 kilometra udaljenih Vodica gdje je likvidirao i Slamića. Potom je ponovo pobjegao, a policija je počela tragati za njim te ga na kraju pronašla mrtvog.

> Tragedija u Šibeniku: Tko su i u kakvim su odnosima bili ubojica i ubijeni?

Koloperova tvrtka je bila u stečaju, a Šparada je trebao preuzeti njegove poslove zbog čega je s njim i došla stečajna upraviteljica. Koloper je vjerojatno cijeli svoj krvavi pohod isplanirao. Njegova je tvrtka bila u stečaju, a Šparada je trebao preuzeti njegove poslove zbog čega je s njim i došla stečajna upraviteljica. Je li na tom sastanku trebao biti i Slamić pitanje je koje će istražitelji vjerojatno pokušati razriješiti tijekom kriminalističkog istraživanja.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Koloper je bio vlasnik tvrtke Matkol, nad kojom je stečaj pokrenut u studenom 2018. jer mu je poduzeće bilo u neprekidnoj blokadi duljoj od četiri mjeseca, a nakupio je i 831.000 kuna duga. Pekare Matkola svoja su vrata zatvorile nekoliko mjeseci ranije kada su šokirane radnice doslovno preko noći ostale bez posla jer ih o zatvaranju firme nitko nije obavijestio, a neke su obavijest o otkazu dobile prethodnu večer SMS-om, piše Večernji list.

Na ranijim ročištima Koloper je tražio je odgodu rješenja o pokretanju stečaja navodeći da od imovine ima halu od tri tisuće kvadrata vrijednu oko dva milijuna eura, oko 300 kvadrata poslovnog prostora na Baldekinu čija je vrijednost oko 400.000 eura, sedam kombija, pekarsku opremu i strojeve te da od svojih vjerovnika potražuje oko 1,5 milijuna kuna za koje su pokrenuti postupci prisilne naplate. Postavlja se pitanje kako je moguće da je ubojica imao imovinu puno vrjedniju od duga, a da je otišao u stečaj?

Najveći vjerovnik bilo je upravo Djelo, kojem je Matkol dugovao 111.000 kuna. Slamići su inače svoje trgovačko društvo Djelo osnovali 1990., a s godinama su mu pripojili nekoliko drugih tvrtki. Djelu je 2010. pripojena vodička tvrtka Veslo-inženjering, potom 2015. i tvrtka Slamić iz Knina.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.