Kup: Drugoligaš izbacio Hoffenheim, pogodak Kramarića

kramarić
epa08893771 Hoffenheim's Andrej Kramaric (C) gestures during the German Bundesliga soccer match between Borussia Moenchengladbach and TSG 1899 Hoffenheim at Borussia-Park in Moenchengladbach, Germany, 19 December 2020. EPA/SASCHA STEINBACH / POOL CONDITIONS - ATTENTION: The DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video.

Bundesligaši Borussia Dortmund, RB Leipzig, Schalke, Koln i Borussia Moenchengladbach izborili su plasman u osminu finala Kupa, dok su Hoffenheim, Augsburg i Union Berlin ispali.

Borussia Dortmund je na gostovanju pobijedila Eintracht Braunschweig s 2-0 golovima Hummelsa (12) i Sancha (90+2).

Borussia M. pobijedio je četvrtoligaša Elversberga kao gost s 5-0, a strijelci su bili Wolf (5), Benes (21), Stindl (35), Hermann (69) i Villalba (83-11m).

Greuther Furth je na gostovanju pobijedio Hoffenheim sa 7-6 nakon izvođenja jedanaesteraca.

Hoffenheim je poveo u 13. minuti golom Andreja Kramarića, no u 21. minuti je izjednačio Ernst. Meyerhofer je u 47. minuti doveo goste u prednost, no samo tri minute poslije Akpoguma je sve vratio na početak.

Iznenađenje je priredio i Paderborn koji je s 3-2 porazio Union Berlin.

RB Leipzig je rutinski stigao do gostujuće pobjede protiv Augsburga s 3-0.

Koln je preskočio Osnabruck pogotkom Modestea u sudačkoj nadoknadi prvog dijela. Schalke je porazio Ulm s 3-1.