Prvi poraz ove sezone: Fiorentina deklasirala Juventus

epa08900270 Juventus’ Aaron Ramsey (R) and Fiorentina’s Franck Ribery in action during the Italian Serie A soccer match Juventus FC vs ACF Fiorentina at the Allianz Stadium in Turin, Italy, 22 December 2020. EPA/ALESSANDRO DI MARCO

Nogometaši Fiorentine priredili su senzaciju pobijedivši Juventus s 3-0 nanijevši prvi poraz ove sezone talijanskom prvaku.

Prvi je to poraz Juventusa ove sezone, te prvi na ovom stadionu s tri gola razlike.

Poveli su gosti već u 3. minuti golom Dušana Vlahovića na asistenciju Francka Riberyja. Možda i ključni trenutak dogodio se u 18. minuti kada je Juve ostao s igračem manje nakon isključenja Juana Cuardado zbog oštrog prekršaja.

Zabili su gosti u nastavku još dva gola, a strijelci su bili Alex Sandro (76-ag) i Martin Caceres (80).

Crotone je pobijedio Parmu s 2-1 osvojivši važne bodove u borbi za prvoligaški spas.

Na ljestvici vodi Milan s 31 bodom, Inter ima 30, a Napoli,Juventus i Roma po 24 boda.