Liverpoolu prvi trofej sezone

epa10099078 Players of Liverpool celebrate with the trophy after the FA Community Shield soccer match between Liverpool FC and Manchester City in Leicester, Britain, 30 July 2022. EPA/Andrew Yates EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

Nogometaši Liverpoola osvojili su prvi pokal sezone svladavši na King Power stadionu u Leicesteru Manchester City s 3-1 u jubilarnom, 100. izdanju Community Shielda, kršaja između prvaka lige i pobjednika FA kupa.

Trent Alexander-Arnold doveo je u 21. minuti Redse u vodstvo sjajnim udarcem s 20-tak metara, a momčad Juergena Kloppa je otišla na odmor s prednošću unatoč dvije sjajne prilike Cityjeva novog norveškog pojačanja Erlinga Haalanda.

City je izjednačio u 70. minuti kada je udarac Phila Fodena odbio vratar Adrian, a argentinska zamjena Julian Alvarez bio je prvi na lopti i postigao svoj prvi pogodak za klub.

Sudac Craig Pawson dosudio je u 83. minuti penal za Liverpool nakon igranja rukom braniča Cityja Rubena Diasa, a Mohamed Salah je sigurno izveo jedanaesterac. Konačnih 3-1 postigao je pojačanje Redsa Darwin Nunez, zabivši glavom u sudačkoj nadoknadi.