Mladi Vatreni slavili na teškom gostovanju u Finskoj

Nakon uvodne domaće pobjede nad Azerbajdžanom, Hrvatska U-21 otišla je i na prvo kvalifikacijsko gostovanje u novom ciklusu, kod Finske, te ponovno slavila rezultatom 2:0.

U-21: FINSKA – HRVATSKA 0:2 (0:0)
Kvalifikacije za EP 2023., Skupina A.
Stadion Raatti, Oulu.

Sudac: V. Ferreira (Portugal)

Strijelci: 0:1 – Sučić (73′ – 11m), 0:2 – Ljubičić (87′)

Žuti kartoni: Šimić (7′), Marhiev (10′), Suhonen (24′), Kačavenda (30′), Hamalainen (56′), B. Šutalo (84′)

Crveni kartoni: Mitrović (90+5′), Suhonen (90+5′)

Finska: Sinisalo, Tauriainen, Koski, Tihi, Hamalainen, Mommo (60′ Hakans), Marhiev (79′ Walta), Suhonen, Antman (90′ Peltonen), Skytta, Olusanya (79′ Pyyhtia). Izbornik: J. Malinen.

Hrvatska: Pandur, Čolina, Krizmanić, J. Šutalo, B. Šutalo, Liber (86′ Čuić), Sučić (86′ Mitrović), Marin (72′ Bušnja), Biuk (62′ Pršir), Kačavenda, Šimić (62′ Ljubičić). Izbornik: I. Bišćan.

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija maksimalnim je učinkom okončala rujansko okupljanje – poslije Azerbajdžana svladala je i Finsku.

Finska je već u prvoj minuti imala veliku priliku, no Skytta je promašio prazna vrata, a Hrvatska je uzvratila dobrom prigodom Kačavende nedugo prije odmora, no domaći vratar Sinisalo izašao je kao pobjednik.

Odluka je pala u drugom poluvremenu, a vodstvo je Hrvatskoj osigurao Sučić pogotkom s bijele točke u 73. minuti dvoboja.

Pobjedu je naposljetku zapečatio Ljubičić u samoj završnici – mrežu je zatresao iz srca šesnaesterca, nakon odbijene lopte.

Sljedeći kvalifikacijski nastup Hrvatsku očekuje 8. listopada, kod kuće protiv Norveške.