MOO dodao pet novih sportova na program OI Tokio 2020.

Foto: fah

Međunarodni olimpijski odbor (MOO) odlučio je na svom 129. Zasjedanju, koje se održava od 2. do 4. kolovoza u Rio de Janeiru, uvrstiti baseball/softball, karate, skateboarding, sportsko penjanje i daskanje na sportski program Olimpijskih igara u Tokiju 2020. i to je najopsežnija promjena programa u suvremenoj povijesti Igara.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Sportove je predložio Organizacijski odbor OI Tokio 2020. na temelju Olimpijskog plana 2020 usvojenog 2014. godine koji domaćinu omogućuje da za svoje izdanje Igara MOO-u predloži nove sportove. Tokio je to učinio u rujnu 2015. godine.

“S obzirom na veliki izbor koji se mladima pruža, ne možemo očekivati da će se automatski odlučiti za nas. Mi se moramo približiti njima. Izbalansirani prijedlog Organizacijskog odbora OI Tokio 2020. ispunjava sve ciljeve preporuka Olimpijskog plana 2020. Ovih pet sportova su inovativna mješavina tradicionalnih sportova i onih u razvoju, usmjereni su na mlade i omiljeni u Japanu, što će prdonijeti nasljeđu Igara u Tokiju”, rekao je Thomas Bach, predsjednik MOO-a.

Novi sportovi neće utjecati na broj natjecatelja i disciplina u postojećim olimpijskim sportovima niti će biti obvezujući za buduća izdanja Igara, a njihovim dodavanjem dodatnih 474 sportaša dobit će priliku nastupiti na Igrama.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.