NBA: Pobjede Philadelphije i Clevelanda, poraz Indiane, solidan Dario Šarić, skroman učinak Žižića i Bogdanovića

Dario Šarić je sinoć predvodio svoje Philadelphia 76erse do pobjede, dok je Ante Žižić upisao skroman učinak u pobjedi Cleveland Cavaliersa, kao i Bojan Bogdanović u porazu svojih Indiana Pacersa.

Philadelphia 76ers su sinoć kod kuće sa 119-105 pobijedili Memphis Grizzliese, a hrvatski reprezentativac Dario Šarić je u 23 minute zabio 15 koševa (šut iz igre 5/9, trice 3/6) i upisao tri skoka, dvije asistencije te po jedan blok i jednu ukradenu loptu.

Prva četvrtina je bila donekle izjednačena iako su je Sixersi zaključili sa sedam koševa prednosti. U drugoj je slika jednaka i ni jedna momčad se ne odvaja, no 12 koševa Joela Embiida i trica JJ Redicka omogućili su Sixersima da na poluvrijeme odu s vodstvom od 58-44. U trećoj četvrtini Sixersi stvaraju razliku od 24 košea i ne ispuštaju je do kraja utakmice.

Osim Šarića po 15 koševa za Philadelphiju su upisali i Robert Covington, JJ Redick i Marco Belinelli. Osim toga, njih su četvorica zajedno zabili 11 trica. Joel Embiid je dodao 14 koševa i sedam skokova.

Sixersima je ovo četvrta pobjeda zaredom i 40. u sezoni, prvi put od sezone 2010./11, i nalaze se na četvrtom mjestu Istočne konferencije.

Wayne Seldon je predvodio Grizzliese, koji su poraženi u 16 gostujućih utakmica zaredom, sa 18 koševa.

Cleveland Cavaliers su sa 132-129 pobijedili vodeću momčad Istočne konferencije Toronto Raptorse, a hrvatski košarkaš Ante Žižić je u 15 minuta zabio šest koševa (šut iz igre 2/3), i tome pridodao jedan skok.

Prošlogodišnje finaliste je predvodio LeBron James, koji je pogodio dva slobodna bacanja 7.8 sekundi prije kraja, sa 35 koševa, 17 asistencija i sedam skokova.

Kevin Love je ubacio 23 koša, uključujući tricu 27.5 sekundi prije kraja za vodstvo Clevelanda od 128-124, te je upisao 12 skokova. George Hill je dodao 22 koša za Cavalierse, kojima je ovo treća uzastopna pobjeda i četvrta u pet utakmica.

Kod Toronta najbolji je bio Kyle Lowry sa 24 koša i DeMar DeRozan koji je utakmicu završio sa 21 poenom.

Indiana Pacersi Bojana Bogdanovića poraženi su u gostima sa 92-96 od New Orleans Pelicansa.

Najbolji strijelac domaće momčadi bio je Anthony Davis sa 28 koševa i 13 skokova te pet asistencija, a E’Twaun Moore je ubacio 23 koša.

Victor Oladipo je zabio 21 koš za Indianu, a Myles Turner 13 uz 10 skokova. Bojan Bogdanović je odigrao 33 minute za Pacerse i u tom je vremenu upisao devet koševa (šut iz igre 4/10, trice 1/3), tri skoka i jednu asistenciju.

Indiana je sa 41 pobjedom i 31 porazom peta na Istoku.

Pregled rezultata utakmica sjevernoameričke košarkaške lige NBA koje su odigrane u srijedu:

Miami Heat – New York Knicks 119-98
Cleveland Cavaliers – Toronto Raptors 132-129
(Ante Žižić je odigrao 15 minuta za Cleveland, zabio je šest koševa i upisao jedan skok)
Philadelphia 76-ers – Memphis Grizzlies 119-105
(Dario Šarić je odigrao 23 minute za Philadelphiju i upisao je 15 koševa, tri skoka, dvije asistencije, jednu ukradenu loptu i jedan blok)
Brooklyn Nets – Charlotte Hornets 105-111
New Orleans Pelicans – Indiana Pacers 96-92
(Bojan Bogdanović je odigrao 33 minute za Pacerse i upisao je devet koševa, tri skoka i jednu asistenciju)

2. Oklahoma City 43 30 .589 2
3. Minnesota 41 31 .569 3 1/2