Novi kiks Riječana: Lokomotiva nakon šest godina osvojila bod u Rijeci, Armada prekinula bojkot

Novi kiks nogometaša Rijeke i aktualnog pobjednika hrvatskog Kupa. Naime, u posljednjem susretu 11. kola Prve HNL Rijeka i Lokomotiva su na Rujevici odigrali 1-1, čime je Lokomotiva osvojila prvi bod na Kvarneru nakon više od šest godina.

Poslije ostavke Igora Bišćana bila je to prva utakmica novog trenera Rijeke, Simona Rožmana, na Rujevici. Nakon 370 dana  ”šutnje” i Armada je prekinula bojkot.

Novim kiksom Rijeka je ponovno izgubila korak s vodećima na tablici, Hajdukom, odnosno Dinamom, a posljednji bod je Lokomotiva u Rijeci osvojila prije više od šest godina. Bilo je to u rujnu 2013. godine, kada je, isto kao i danas, utakmica završila 1:1. Poslije tog remija, do danas, Lokosi su nanizali čak 11 poraza.

Rijeka nije uspjela svladati Lokomotivu iako je u 68. minuti susreta pogodila vratnicu te imala još nekoliko zrelih prilika. Domaća momčad povela je u posljednjim minuta prvog poluvremena, pogodak za Rijeku zabio je Franko Andrijašević, Lokomotiva je izjednačujući gol zabila u 49. minuti, Lijep pogodak djelo je Myrta Uzunija sa 18 metara.