OI Rio: Samardžić 15. na 200m leđno

Hrvatska plivačica, 21-godišnja Matea Samardžić zauzela je 15. mjesto u polufinale utrke na 200 metara leđno na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru.

Samardžić, koja se u polufinale plasirala s 15. rezultatom kvalifikacija, ponovila je plasman i u drugom krugu natjecanja iako je ostvarila 68 stotinki bolje vrijeme. U polufinalu je Samardžić plivala 2:09.83 minute, dok je u kvalifikacijama ostvarila vrijeme od 2:10.51 minuta.

Za nastup u finalu Samardžić je morala plivati sekundu brže, jer su sedmo mjesto podijelile Islanđanka Eyglo Gustafsdottir i Ruskinja Darija Ustinova sa po 2:08.84.

U svibnju ove godine Samardžić je osvojila brončanu medalju na Europskom prvenstvu u Londonu u ovoj disciplini sa 2:09.24, dok je prije mjesec dana u Orlandu plivala novi hrvatski rekord sa 2:09.11.

Nastup na 200m leđno bio je treći za Samardžić u Riju, ona je dosada zauzela 17. mjesto na 400m mješovito i 13. na 100m leđno.

Najbrža u polufinalu bila je Mađarica Katinka Hosszu sa 2:06.03 ispred Kanađanke Hilary Caldwell sa 2:07.17 i Amerikanke Madeline DiRado sa 2:07.53.