Poraz Zadra, pobjede Cedevite i Cibone, čudesni Šarić

Košarkaši Cedevite i Cibone ostvarili su pobjede u susretima 21. kola regionalne ABA lige, dok je treći hrvatski predstavnik Zadar upisao poraz.
Cedevita je u Kragujevcu pobijedila Radnički 78-61, Cibona je u KC Dražen Petrović bila bolja od Krke 92-78 (24-18, 27-15, 22-21, 19-24), dok je Zadar u Skoplju izgubio od MZT-a 69-78 (20-16, 20-23, 16-27, 13-12).

Cedevita je u prvoj četvrtini imala problema s domaćinom, međutim nakon što je u drugoj dionici okrenula rezultat više nije ispuštala prednost. Cedevitu su do 16. pobjede predvodili Nolan Smith sa 17 koševa i 7 skokova, Jusuf Nurkić sa 16 koševa i 15 skokova, te Ivan Ramljak, Allan Ray i Luka Babić sa po devet koševa. Kod domaćina najefikasniji su bili Marko Brkić sa 16, te Marko Marinović sa 12 koševa.

Cibona je pobjedu izborila u prve tri dionice, a potom u posljednjoj dionici malim opuštanjem dozvolila slovenskom prvaku da ublaži poraz. ‘Vukove’ su do 14. pobjede predvodili Marin Rozić sa 27 koševa, Dario Šarić sa 20 koševa, 14 skokova i 9 asistencija, Marko Jagodić Kuridža sa 14 koševa i šest skokova, te Ivan Siriščević sa 12 koševa. Kod Slovenaca iskazali su se Edo Murić sa 19, te Luka Lapornik sa 16 koševa.

Zadar je dobro otvorio utakmicu, vodio je nakon prve dionice 20-16, a na poluvremenu 40-39. Nažalost, Zadrani su potonuli u trećoj četvrtini i do konca utakmice se više nisu uspjeli vratiti. Zadar su predvodili Mark Steven Lyon sa 17, Marko Šutalo sa 15 koševa, te Ante Đugum sa 12 koševa. U redovima skopskog sastava najefikasniji su bili Ivan Marinković sa 15, te Todor Gečevski i Stefan Sinovec sa po 12 koševa.

Na ljestvici vodi Cedevita sa 37 bodova, Crvena zvezda ima 36 bodova, Cibona 35, a na četvrtom mjestu, posljednjem koje vodi na ‘Final Four’ je Partizan sa 34 boda. Crvena zvezda i Partizan imaju po utakmicu manje. Zadar je posljednji sa 26 bodova.