Općinski sud u Širokom Brijegu potvrdio je optužnicu protiv bivšeg hrvatskog rukometnog reprezentativca Denisa Buntića zbog nasilja u obitelji i nedopuštenog držanja oružja i zakazano je prvo ročište, objavilo je nadležno tužiteljstvo.
Tužiteljstvo Županije zapadnohercegovačke (ŽZH) priopćilo je kako je zakazano prvo ročište protiv Buntića kojega se tereti da je u rujnu 2023. godine u obiteljskoj kući nedalerko Ljubuškog alkoholiziran ugrožavao tjelesnu cjelovitost i duševno zdravlje supruge Klare Buntić i maloljetnog djeteta.
Prema navodima tužiteljstva, tijekom policijskog pretresa kuće pronađena je i zaplijenjena veća količina nezakonitog oružja i streljiva. Optužnica uključuje prijedlog trajnog oduzimanja zaplijenjenih predmeta te izricanje sigurnosne mjere obveznog liječenja optuženog.
Slučaj je privukao veliku pozornost javnosti nakon što je supruga optuženog Buntića, koja se u međuvremenu od njega rastala, medijima dostavila uznemirujući audiozapis događaja. Na snimci se čuju prijetnje, uvrede, udarci i njezini jauci. Klara Buntić uspjela je pobjeći iz kuće s djetetom i pozvati policiju.
Na liječničkom pregledu joj nisu utvrđene teške tjelesne ozljede. Denis Buntić, bivši reprezentativac Hrvatske, tijekom sportske karijere osvojio je dva svjetska srebra i brončanu olimpijsku medalju, piše N1.
Tekst se nastavlja ispod oglasa Tekst se nastavlja ispod oglasaIzvor: narod.hr/n1



Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.