S tetovažom fašističkog ratnog zločinca igra za reprezentaciju BiH, na tlu EU, a usput podržava nasilje!?

Foto: Instagram

Utakmicu Lige prvaka između AEK-a i Ajaxa, nažalost, obilježili su veliki neredi, kakvih, srećom, u Hrvatskoj nema, niti ih je bilo.  Cijelu noć trajala je tučnjava takozvanih navijača AEK-a i Ajaxa na ulicama Atene, a sve se nastavilo prije utakmice na stadionu OAKA.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa

U pomoć Ajaxovim huliganima stigli su navijači Panathinaikosa, napadnut je i kafić u kojem se okupljaju navijači AEK-a, došlo je i do tučnjave s policijom – jednom riječju bio je to KAOS nedostojan bilo koje razine nogometa, a kamoli Lige prvaka. Da se to dogodilo u Hrvatskoj Vatreni i naši klubovi ne bi barem do kraja stoljeća dobili dozvolu za međunarodne utakmice.

Divljanje, zahvaljujući propustu policije, dogodilo se i na stadionu, prije početka utakmice nekoliko je navijača domaće momčadi bez problema preskočilo ogradu te su došli do dijela tribine na kojoj su bili smješteni Ajaxovi navijači.  Došlo je do ponovnog bliskog susreta treće vrste, gađalo se bakljama, petardama i, ne biste vjerovali, – molotovljevim koktelima. Nakon toga policija se sručila na navijače Ajaxa te ih je pritisnula uz ogradu, da bi se nekoliko minuta kasnije situacija smirila i napokon smo gledali nogomet. Ako je nekome nakon svega uopće bilo do nogometa.

I kao da nije sve ovo dovoljno samo po sebi u cijelu priču uključio se nogometni reprezentativac Bosne i Hercegovine, Ognjen Vranješ, koji igra zajedno sa Santinijem u dresu Anderlechta, kluba koji je ove godine u Europskoj ligi dobio dobru lekciju od hrvatskog prvaka Dinama. Naime, Vranješ je na Instagramu zapravo podržao navijačko divljanje u Ateni te se zbog toga našao na udaru mnogih, posebno belgijske javnosti. Neki su čak od uprave Anderlechta zatražili da se Vranješu uruči otkaz.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Vranješ je inače bivši igrač AEK-a te je na svom Instagramu objavo  fotografiju divljanja na tribinama OAK arene, pritom je napisao:  ”Dobro došli u pakao.” Takva je poruka Vranješa dočekana u Belgiji sa žestokim kritikama budući da su navijači Ajaxa i navijači Anderlechta zapravo bratske navijače skupine. Dakle, Vranješ je išao i protiv navijača svog aktualnog kluba.

Objavu je obrisao, no, prekasno, već se zakotrljala lavina.

”On nije samo loš stoper, nego i loša osoba”, komentirali su neki navijači Anderlechta, uz poruku kako ”ovome ovdje mora doći kraj.”

Vranješ je, ponovimo, reprezentativac BiH iako ga ne prate samo kontroverze kako neki tvrde već i opasni fašistički ispadi. Naime, prije osam je godina tetovirao granice entiteta takozvane Republike Srpske, došlo je do žestokih reakcija, no, nije to puno smetalo Vranješu, koji, što je vrhunac divljanja ovog igrača, ima na ruci tetovažu s likom Momčila Đujića, fašističkog ratnog zločinca, četničkog vojvode iz Drugog svjetskog rata, poznatog po brojnim ratnim zločinima i masakrima ponajprije nad Hrvatima.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Spornu tetovažu granica tzv. Republike Srpske Vranješ je uklonio, no, ovo drugu nije.  Umjesto iscrtanih granica, na Ognjenovom bicepsu stoji iscrtan sat, kojeg je navodno htio prvobitno istetovirati.

”Svaka tetovaža na mom tijelu ima neko svoje značenje i ja to držim u svom srcu. Već sam u Bosni, svojoj državi, imao problema. Nisam baš rado pričao o tim tetovažama”, za španjolsku Marcu svojedobno je svoje tetovaže komentirao Vranješ.

Kako je, dakle, moguće da nogometaš koji na ruci ima tetovažu fašističkog zločinca igra na tlu Europske unije i za reprezentaciju BiH, a da nitko ne reagira? Pokušajte zamisliti što bi se dogodilo s nekim hrvatskim nogometašem, ne samo da ne bi igrao nego ne bi smio ni izaći iz svoje kuće na ulicu. Većini je sporna tetovaža Ognjena Vranješa s granicama entiteta tzv. Republike Srpske, no, malo tko problematizirao Momčila Đujića na ruci nogometnog profesionalca?!?

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.