Liga prvaka: Šahtar bez osam zaraženih izveo senzaciju u Madridu, Modrić zabio gol

epa08762779 Real Madrid's Luka Modric (R) controls the ball before Shakhtar Donetsk's Domilson Cordeiro Dos Santos (C) and Valeriy Bondar (L) during the UEFA Champions League group B soccer match between Real Madrid and Shakhtar Donetsk at Alfredo Di Stefano stadium in Madrid, Spain, 21 October 2020. EPA/JUANJO MARTIN

Šahtar je napravio veliko iznenađenje i slavio u Madridu protiv Reala rezultatom 2:3 s čak osam igrača pozitivnih na koronavirus.

epa08762797 Real Madrid’s head coach Zinedine Zidane reacts during the UEFA Champions League group B soccer match between Real Madrid and Shakhtar Donetsk at Alfredo Di Stefano stadium in Madrid, Spain, 21 October 2020. EPA/JUANJO MARTIN

Real je bolje krenuo u susret, prvu priliku je u petoj minuti propustio Marco Asensio nakon Marcelovog proigravanja petom. U 11. minuti je Šahtar krenuo napadati Realov gol, Modrić je izgubio jednu loptu na centru, Tete se sjurio po desnoj strani Šahtarova napada, ali kada je pucao blokiran je.

Kornienko je u 29. minuti lako prošao dva igrača Reala, lijepo dodao za Tetea koji iz blizine preciznim prizemnim udarcem dovodi Šahtar u zasluženo vodstvo. Drugi gol je došao samo tri minute kasnije, Varane je poslao loptu u svoju mrežu. Manor Solomon je zabio treći gol.

U drugom poluvremenu Luka Modrić je zabio gol u 54. minuti. Hrvatski nogometni reprezentativac oslobodio se dvojice igrača i pogodio s otprilike 30 metara u desni gornji kut Šahtarova gola. Vinicius Junior je ušao u igru i zabio za konačan rezultat 2:3.