Srijeda, 19 ožujka, 2025
4.9 C
Zagreb
Pratite nas:

Schladming: Pobjeda Schwarza, Zubčić diskvalificiran

Podijeli

Podijeli

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Austrijanac Marco Schwarz pobjednik je noćnog slaloma u Schladmingu s vremenom 1:44.04. Drugi je bio Francuz Clement Noel (+0,68), a treći Francuz Alexis Pinturault (+0,82).

Najbolji hrvatski skijaš Filip Zubčić je sa zaostatkom od 11,88 sekundi prvotno zauzeo 25. mjesto, no nakon naknade provjere je diskvalificiran. “Zubo” je u drugu vožnju krenuo odlično, ali napravio je veliku pogrešku u donjem dijelu staze, promašio je vrata i nade u dobar rezultat su nestale.

U Schladmingu su nastupili i Istok Rodeš, Samuel Kolega i Matej Vidović, no nisu se uspjeli plasirati u drugu vožnju. Rodeš je u prvoj vožnji zauzeo 38. mjesto s vremenom 54.29, Kolega je bio 42. sa 4,20 sekunde zaostatka (54.69) za Fellerom, a Vidović nije završio utrku.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa vodeći je Francuz Alexis Pinturault s 800 bodova ispred Švicarca Marca Odermatta sa 607. Filip Zubčić je na šestoj poziciji s 462 boda.

Marco Schwarz je s 389 bodova na vrhu ljestvice slalomaša, drugi je njegov sunarodnjak Manuel Feller (324), a treći Norvežanin Sebastian Foss-Solevaag (308). Filip Zubčić je 22. sa 68 bodova, Matej Vidović 35. s 22 boda, Samuel Kolega 37. sa 16 bodova, a Istok Rodeš 42. s osam bodova.

U Chamonixu u subotu i nedjelju voze se osmi i deveti slalom sezone, piše HRT.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Izvor: narod.hr/HRT

Pročitaj više

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.

Pročitaj više

Frendica.hr

Glas naroda

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa

Povezani članci