Senzacija u Bundesligi, Union Berlin iznenadio Borussiju Dortmund, Bayern na 2. mjestu…

Novak u Bundesligi Union Berlin na domaćem je terenu priredio iznenađenje, svladavši u subotu Borussiju Dortmund sa 3-1. Dvostruki strijelac za Union Berlin bio je Marius Bülter (22, 50), a jedan pogodak dodao je Sebastian Andersson (75), dok je za Borussiju Dortmund gol zabio Paco Alcácer (25).

Jedino su nogometaši Leipziga zadržali stopostotni učinak nakon tri kola. Oni su dan ranije u gostima svladali Borussiju iz Moenchengladbacha sa 3-1.

U 3. kolu Bundeslige Ivan Perišić zabio je svoj prvi gol u dresu Bayerna, a bio je i asistent za 1-1. U strijelce se ponovno upisao i veznjak Wolfsburga Josip Brekalo.

Na Allianz Areni nogometaši Mainza iznenadili su domaćine ranim vodstvom, u 6. minuti strijelac je bio Jean-Paul Boëtius. No, do kraja prvog poluvremena sve je sjelo na svoje mjesto. Na 1-1 poravnao je francuski reprezentativni branič Benjamin Pavard u 36. minuti, i to nakon što ga je uposlio Ivan Perišić, koji je lijepo ubacio ma drugu vratnicu. Bayern je poveo pogotkom Davida Alabe u 45. minuti, a na 3-1 povisio je Ivan Perišić, koji je u 54. minuti zabio glavom, a asistencijom mu je uzvratio Pavard. Do kraja za Bayern, kojeg vodi Niko Kovač, zabili su još Coman (64), Lewandowski (78) i Davies (80) za uvjerljivu pobjedu 6-1.

Josip Brekalo u prošlom kolu ušao je u igru tek u 77. minuti, ali to mu je bilo dovoljno bude strijelac i asistent u pobjedi Wolfsburga 3-0. U subotu je Wolfsburg ugostio Paderborn i završilo je 1-1, a izjednačujući pogodak za “vukove” zabio je Brekalo u 56. minuti fantastičnim volejom sa 18 metara. Ovaj puta Brekalo je, kao što i zaslužuje, bio u početnoj postavi Wolfsburga, igrao je do 86. minute, te je namjestio nekoliko izglednih prilika suigračima, a najbolje su bile one u 4. i 9 . minuti, ali Joao Victor i Schlager nisu ih uspjeli realizirati.

Berlinska Hertha, koju vodi hrvatski trener Ante Čović, upisala je drugi uzastopni poraz. U prošlom kolu izgubila je od Wolfsburga sa 0-3, a sada je sa istim rezultatom poražena od Schalkea, s tim da su si igrači Herthe zabili dva autogola.

Hoffenheim, bez ozlijeđenog Andreja Kramarića, je protiv Bayer Leverkusena odigrao 0-0.