Super G: Iznenađujuća pobjeda Švicarke Jasmine Flury

Švicarska skijašica Jasmine Flury postala je iznenađujućom pobjednicom subotnjeg superveleslaloma za Svjetski kup voženog na stazi u Sankt Moritzu u vrlo promjenjivim vremenskim uvjetima, što je 24-godišnja domaća reprezentativka iskoristila na najbolji način i stigla do prve pobjede u karijeri.

Slavlje domaćih navijača upotpunila je Michelle Gisin koja je sa zaostatkom od 10 stotinki osvojila drugo mjesto, dok je treća bila Tina Weirather iz Lihtenštajna.

Jedna od najvećih favortkinja za pobjedu, Švicarka Lara Gut, izgubila je ravnotežu nakon jednog skoka i završila u zaštitnoj ogradi. Srećom, prošla je bez ozbiljnijih ozljeda.

Najbolja hrvatska skijašica Leona Popović imala je startni broj 51, za pobjednicom je zaostala 4.43 sekunde i osvojila 53. mjesto među 54 skijašice koje su završile utrku.

Vodstvo u ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa sa 521 bodom zadržala je Amerikanka Mikaela Shiffrin, koja je u subotu osvojila 20. mjesto pa je šestoplasirana Njemica Victoria Rebensburg smanjila zaostatak na 145 bodova. Vodeća u redoslijedu superveleslaloma je Tina Weirather sa 160 bodova, 24 više od Jasmine Flury.

U nedjelju će skijašice na istoj stazi voziti i treći superveleslalom sezone, također s početkom u 10.45 sati.