Svjetsko prvenstvo u plivanju: Šveđanka Johansson iznenadila na 50m prsno

Posljednjeg dana plivačkih natjecanja na Svjetskom prvenstvu u ruskom Kazanju u nedjelju je na 50m prsno veliko iznenađenje priredila Šveđanka Jennie Johansson, koja je osvojila zlato s rezultatom 30.05 sekundi, dok je svjetska rekorderka Litvanka Ruta Meilutyte ostala bez medalje, završivši na četvrtom mjestom.

Jamajćanka Alia Atkinson, koja je bila brončana na 100m prsno, na duplo kraćoj dionici osvojila je srebro, dok se je braniteljica naslova Ruskinja Julija Jefimova morala zadovoljiti broncom.

Francuz Camille Lacourt obranio je naslov na 50m leđno, plivajući u finalu 24.23 sekunde. To mu je druga medalja u Kazanju, bio je srebrni na 100m leđno.

Srebro je osvojio Amerikanac Matthew Grevers (24.61), dok je bronca pripala Australcu Benjaminu Treffersu (24.69)

Na 400m mješovito Japanac Daiya Seto obranio je naslov iz Barcelone, pobijedivši u vremenu 4:08.50 minuta. Mađar David Verraszto osvojio je prvu medalju na svjetskim prvenstvima, dokopavši se srebra (4:09.90). Bronca je pripala Amerikancu Chaseu Kaliszu (4:10.05).