Svjetsko rukometno prvenstvo: Španjolska bez problema svladala Makedoniju 32:21

U susretu 4. kola skupine B na Svjetskom prvenstvu rukometaša, u kojoj igra i Hrvatska, Španjolska je u Muenchenu svladala Makedoniju sa 32-21 (13-12).

Aktualni europski prvaci Španjolci dugo su se mučili protiv motiviranih Makedonaca koji su bili u prednosti većim dijelom prvog poluvremena i to prvenstveno zahvaljujući sjajno raspoloženom vrataru Mitrevskom koji je u prvih 25 minuta sakupio 11 obrana. Ipak, Španjolska je prvo poluvrijeme okončala serijom 3-1, da bi u prvih pet minuta nastavka postigla čak sedam golova pritom primivši samo jedan te se tako odvojila na nedostižnih 20-13.

Kod Španjolske je najefikasniji bio Aleix Gomez sa šest golova, a isti je učinak kod Makedonije imao Žarko Peševski.

Uoči međusobne utakmice u posljednjem, 5. kolu u četvrtak u 20.30 sati Hrvatska i Španjolska imaju po maksimalnih osam bodova, dok je Makedonija ostala na četiri boda, kao i Island te će te dvije reprezentacije u međusobnom dvoboju od 18 sati odlučivati tko će se pridružiti Hrvatskoj i Španjolskoj u drugom krugu natjecanja.