(VIDEO) Aktualni prvak Leicester napokon bljesnuo i slavio protiv jakog Manchester Cityja, Bilićev West Ham pao na mjesto koje vodi u niži rang

Aktualni engleski prvak Leicester City pobijedio je Manchester City 4-2 u susretu 15. kola engleskog nogometnog prvenstva.

Leicester je sjajnom predstavom na King Power stadionu podsjetio na blistave igre kojima je prošle sezone stigao do prvog naslova prvaka u povijesti kluba.

“Lisice” su povele u trećoj minuti golom Jamiea Vardyja, nakon pet minuta je bilo 2-0 nakon gola Andyja Kinga, a u 20. minuti na semaforu je stajalo nestvarnih 3-0. Strijelac trećeg gola ponovo je bio Vardy. Engleski reprezentativac je zapečatio sudbinu gostiju u 78. minuti postigavši svoj treći, a ukupno četvrti pogodak domaćina. Do kraja susreta momčad Pepa Guardiole je tek ublažila poraz golovima Aleksandra Kolarova u 82. minuti i Nolita u 90. minuti.

Bila je to još jedna sjajna predstava u kolu u kojem je postignuto čak 29 golova u šest utakmica što je prosjek od 4,8 golova po utakmici.

Arsenal je pobijedio Stoke City 3-1 preuzevši prvo mjesto na ljestvici, Hull City i Cristal Palace su odigrali 3-3, Burnley je bio bolji od Bournemoutha 3-2, a istim rezultatom je Watford porazio Everton. Najmanje golova gledatelji su vidjeli na stadionu Liberty gdje je Swansea City u derbiju začelja porazio Sunderland 3-0.

Stoke je na stadionu Emirates poveo protiv Arsenala golom Charliea Adama u 29. minuti iz kaznenog udarca. Ipak, ‘topnici’ su okrenuli rezultat golovima Thea Walcotta (42), Mesuta Ozila (49) i Alexa Iwobija (75).

Hull City i Crystal Palace su odigrali ‘ludu’ utakmicu. Domaćin je vodio 1-0 i 3-2, a gosti su imali 2-1, na koncu je završilo 3-3. Strijelci za Hill City bili su Robert Snodgrass (27-11m), Adama Diomande (72) i Jake Livermore (78), a za goste pogotke su postigli Christian Benteke (52-11m), Wilfried Zaha (70) i Fraizer Campbell (89).

U derbiju začelja Swansea City je pobijedio Sunderland 3-0 pobjegavši iz zone ispadanja. Velšani su na mjesto koje vodi u niži rang natjecanja gurnuli Slavena Bilića i West Ham koji u nedjelju gostuje kod Liverpoola. Pobjedu domaćinu donijeli su Gylfi Sigurdsson (51-11m) i Fernardo Llorente (54, 80).

U nedjelju će snage odmjeriti Liverpool – West Ham, Chelsea – West Bromwich Albion, te Manchester United – Tottenham.

Na ljestvici vodi Arsenal sa 34 boda koliko ima i Chelsea na drugom mjestu. Treći je Liverpool sa 30 bodova koliko ima i Manchester City na četvrtoj poziciji. Zadnja tri mjesta koja vode u niži rang natjecanja drže West Ham (12), Hull City (12) i Sunderland (11).

Leicester City – Manchester City 4-2 (Vardy 3, 20, 78, King 5 / Kolarov 82, Nolito 90)
Burnley – Bournemouth 3-2 (Hendrick 13, Ward 16, Boyd 75 / Afobe 45+2, Daniels 90+1)
Arsenal – Stoke City 3-1 (Walcott 42, Ozil 49, Iwobi 75 / Adam 29-11m)
Hull City – Crystal palace 3-3 (Snodgrass 27-11m, Diomande 72, Livermore 78 / Benteke 52-11m, Zaha 70, Campbell 89)
Swansea City – Sunderland 3-0 (Sigurdsson 51-11m, Llorente 54, 80)
Watford – Everton 3-2 (Okaka Chuka 36, 64, Proedl 59 / Lukaku 17, 86)