(VIDEO) Bundesliga: Posljednjeplasirani Koeln iznenadio u gostima Leipzig

Posljednjeplasirani Koeln priredio je iznenađenje pobijedivši u nedjelju u gostima Leipzig sa 2-1.

Za Koeln je loše krenulo jer su domaćini već u 5. minuti poveli golom Jean-Kevina Augustina. No, u posljednjih 20 minuta Koeln je napravio preokret. Vincent Koziello u 70. minuti donosi izjednačenje, a Leonardo Bittencourt u 77. minuti zabija za pobjedu Koelna.

Prethodno je u 24. kolu Bundeslige Bayer Leverkusen na domaćem terenu izgubio od Schalkea sa 0-2, s tim da su “apotekari” od 38. minute imali igrača manje, jer je veznjak Dominik Kohr u 38. minuti dobio crveni karton.

Hrvatski napadač Marko Pjaca ostao je na klupi za pričuve Schalkea, a pogotke za goste postigli su Guido Burgstaller (11) i Nabil Bentaleb (89-pen). Za Leverkusen je hrvatski branič Tin Jedvaj igrao do 71. minute.

Vodeći Bayern ima 20 bodova prednosti, a iza njega pet klubova je unutar dva boda razlike. U ponedjeljak se sastaju Borussia Dortmund i Augsburg.