(VIDEO) Eibar pobijedio Villarreal 3:2 u zasjeo na sedmo mjesto ljestvice

Nogometaši Eibara slavili su sa 3-2 na gostovanju kod Villarreala, u prvoj utakmici subotnjeg programa španjolskog prvenstva te su privremeno zaposjeli sedmo mjesto na ljestvici.

Domaća momčad je bolje otvorila dvoboj i povela pogotkom Soriana u 18. minuti. To je bio i rezultat prvog poluvremena.

No, gosti su se razigrali u nastavku, ponešto i uz pomoć glavnog suca Daniela Ocona Arraiza koji je u 48. minuti dosudio nepostojeći kazneni udarac za Eibar, a u izjednačenje ga je pretvorio Leon. Kike je u 54. minuti donio vodstvo gostima, a za 3-1 pogodio je Japanac Takashi Inui u 77. minuti. Talijan Roberto Soriano je u 89. minuti, svojim drugim pogotkom postavio konačnih 3-2. Domaći su pokušali u preostalom vremenu doći do izjednačenja, ali je gostujući vratar Yoel obranio sve njihove udarce.

All Goals & highlights HD – Villarreal 2-3… by billiemccarroll

Villarreal je ostao na petom mjestu i 48 bodova koliko ima i šestoplasirani Real Sociedad uz utakmicu manje. Eibar je privremeno stigao do sedmog mjesta sa 44 boda, koliko ima i osmi Athletic Bilbao, ali baskijska momčad ima utakmicu manje.

Na čelu ljestvice je Real Madrid sa 65 bodova iz 27 utakmica. Drugoplasirana Barcelona ima 63 boda, ali i utakmicu više od ‘kraljevskog kluba’, baš kao i treća Sevilla sa 57 i četvrtoplasirani Atletico Madrid sa 55 bodova.