(VIDEO) Eibar svladao Celtu Vigo sa 1:0 i probio se do devetog mjesta

Nogometaši Eibara pobijedili su na svom stadionu Celtu Vigo sa 1-0 (0-0) u prvoj nedjeljnoj utakmici 26. kola španjolskog prvenstva i privremeno se probili do devetog mjesta na ljestvici.

Pobjednički pogodak postigao je Sergio Enrich iz neposredne blizine u 87. minuti. Domaća momčad je prethodno propustila nekoliko izglednih prilika, a najveću je imao Charles u 67. minuti, ali je iz kaznenog udarca poslao loptu preko grede.

Bila je to osma pobjeda Eibara u ovoj sezoni, a osmi poraz Celte Vigo u posljednjih 11 prvenstvenih dvoboja. Eibar je sa 34 boda na devetom mjestu, dok je Celta na 17. mjestu sa 25 bodova, samo dva više od Villarreala i Rayo Vallecana koji se nalaze u zoni ispadanja.

U nedjelju su na rasporedu još tri utakmice u kojima se sastaju: Betis – Getafe (16.15 sati), Real Sociedad – Atletico Madrid (18.30) i Valencia – Athletic Bilbao (20.45).