(VIDEO) Europska liga: Pobjeda Chelseaja s Kovačićem i Eintrachta s Rebićem, Lazio slavio u Marseilleu…

Nogometaši Chelsea upisali su i treću pobjedu u skupini L Europske lige nakon što su na Stamford Bridgeu pobijedili BATE Borisov sa 3-1.

Maksimalan učinak nakon tri kola imaju i Eintracht Frankfurt, zagrebački Dinamo, Arsenal, Salzburg, te Zurich,

Londonski “Bluesi ” su već nakon osam minuta vodili 2-0, a oba pogotka postigao je Ruben Loftus-Cheek (2, 8). Loftus-Cheek se upisao među strijelce i u 54. minuti, a Aleksei Rios je golom u 80. minuti ublažio poraz bjeloruskog sastava. Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić započeo je utakmicu u redovima Chelsea i na terenu je proveo 77 minuta.

U drugom susretu iz ove skupine MOL Vidi je na gostovanju iznenadio PAOK pobijedivši sa 2-0 golovima Szabolcsa Husztija (12) i Stopire (45).

Na ljestvici vodi Chelsea s devet bodova, dok PAOK, BATE i VIDI imaju po tri boda.

Tri pobjede ima i Eintracht u skupini H. Treću pobjedu njemački sastav je ostvario u Eintrachtu pobijedivši Apollon Limassol sa 2-0, a strijelci su bili Filip Kostić (13) i Sebastien Haller (32). Ante Rebić je igrao do 81. minute.

U drugom susretu Lazio je na gostovanju pobijedio Marseille sa 3-1 i praktički izbacio OM iz igre za prolaz.

Rimljani su poveli u 10. minuti golom Wallacea, a na 2-0 je povisio Felipe Caideco u 59. minuti. Nadu francuskom sastava vratio je Dimitri Payet lijepim golom iz slobodnog udarca u 86. minuti, no samo dvije minute kasnije sve je bilo gotovo kada je Adam Marušić zabio za 3-1 gostiju. Duje Ćaleta-Car nije nastupio za Marseille.

Na ljestvici vodi Eintracht s devet bodova, Lazio ima šest, a Marseille i Apollon po jedan bod.

U susretu skupne I Racing Genk je u Istanbulu iznenađujuće pobijedio Bešiktaš sa 4-2, a Domagoj Vida je za domaći sastav igrao cijeli susret.

Mbwana Samatta (23, 70) je doveo goste u vodstvo, Vagner Love je smanjio u 74. minuti, ali je Dieumerci Ndongala u 81. minuti razriješio sve dvojbe. Uvjerljivo slavlje gostiju povećao je Jakub Piotrowski golom u 83. minuti, da bi golijadu zaključio Love smanjivši na 2-4 u 88. minuti.

U drugom susretu Sarpsborg i Malmo su odigrali 1-1. Na ljestvici vodi Genk sa šest bodova, Sarpsborg i Malmo imaju po četiri boda, dok je Bešiktaš na četvrtom mjestu s tri boda.

Sevilla u skupini I nije imala previše problema protiv turskog Akhisarspora pobijedivši sa 6-0, a golove je zabilo šest različitih strijelaca. Golove su zabili Roque Mesa (7), Pablo Sarabia (9-11m), Milan Lukač (35-ag), Luis Muriel (50), Quincy Promes (60) i Gabriel Mercado (67).

U drugom susretu Standard je pobijedio Krasnodar sa 3-1 i sve zakomplicirao u skupini.

Krasnodar, Sevilla i Standard sada imaju po šest bodova, dok su na začelju Turci bez boda.