(VIDEO, FOTO) Spektakularna noć u Ligi prvaka: Poraz Bayerna, Barcelona se provukla, ljepotica u Glasgowu

U najzanimljivijim susretima 2. kola Lige prvaka igranih u srijedu Atletico je u Madridu pobijedio Bayern s 1-0, Barcelona i PSG su preokretima došli do pobjeda kod Borussie Moenchegladbach i Ludogoreca, dok su u spektakularnoj utakmici u Glasgowu Celtic i Manchester City igrali 3-3.

U skupini A pobjede su ubilježili favoriti Arsenal i PSG. Parižani su na gostovanju kod Ludogoreca gubili s 0-1, ali su uspjeli preokrenuti i doći do pobjede pogocima Matuidija i Cavanija. Arsenal je u Londonu lako dobio Basel s 2-0 pogocima Walcotta.

U skupini B Napoli je na svom stadionu “demolirao” Benficu s 4-2, s tim da su Talijani vodili s 4-0, a onda se opustili u završnici. U Istanbulu su Bešiktaš i Dinamo Kijev odigrali 1-1, a hrvatski reprezentativac Domagoj Vida je odigrao cijelu utakmicu za Ukrajince.

Ljepotica kola odigrana je u skupini C u Glasgowu gdje su gledatelji vidjeli čak šest golova. Manchester City je bio veliki favorit protiv Celtica, no Škoti su čak triput vodili i zaslužili su veliki bod protiv Guardioline momčadi. Barcelona je bez Lea Messija preokretom slavila u Moenchengladbachu s 2-1 nakon što su gubili do 64. minute kada je za Nijemce zabio Thorgen Hazard. U drugom dijelu su Arda Turan i Pique donijeli pobjedu Kataloncima. Ivan Rakitić je kod Barcelone igrao do 60.minute,a zamijenio ga je Turan.

U skupini D Atletico je u Madridu slavio protiv minhenskog Bayerna s 1-0. Domaćini su u odličnoj utakmici poveli golom Carrasca u 35. minuti, a u 84. je Griezmann iz kaznenog udarca pogodio gredu.Šime Vrsaljko je bio na klupi Atletica. Ruski Rostov je došao do povijesnog prvog boda u Ligi prvaka odigravši kod kuće 2-2 s PSV-om, koji iznenađujuće vodi u ovoj grupi s 4 boda.

Rezultati susreta 2. kola nogometne Lige prvaka:

Skupina A

Arsenal – Basel 2-0 (Walcott 7, 26)

Ludogorec – PSG 1-3 (Natanael 16/Matuidi 41, Cavani 56, 60). Promašeni penal; Moti (Lud, 59)