(VIDEO) Gold Cup: SAD krenuo u obranu naslova pobjedom nad Gvajanom

SAD su sinoć krenule u obranu naslova prvaka Gold Cupa pobjedom od 4-0 nad Gvajanom na stadionu Allianz Field u St. Paulu u Minnesoti.

Prvi gol je za Amerikance u 28. minuti zabio Paul Arriola, a drugi u 51. minuti Tyler Boyd iz očitog zaleđa. Kako se na Gold Cupu ne koristi VAR ova sporna situacija nije mogla biti analizirana.

Boydov gol je 1.000. gol u povijesti američke nogometne reprezentacije koja je prvu utakmicu odigrala u kolovozu 1916.

Gyasi Zardes je povećao prednost SAD-a na 3-0 u 55. minuti kada ga je lopta pogodila u lice i odbila se u gol. Boyd je zabio još jedan gol i to u 81. minuti za konačan rezultat.

Ovo je najveća pobjeda za izbornika Gregga Berhaltera koji je na klupu SAD-a zasjeo u prosincu.

Sljedeću utakmicu u skupini D SAD igraju u subotu protiv Trinidada i Tobaga u Clevelandu.

To će biti prvi međusobni ogled ove dvije reprezentacije nakon što je Trinidad i Tobago svladao SAD u listopadu 2017.

U drugoj utakmici skupine D Gvajana će u subotu igrati protiv Paname koja je sa 2-0 bila bolja od Trinidada i Tobaga.