(VIDEO) Juventus razbio Genou Ivana Jurića, ponovno briljirao Mario Mandžukić, asistent i strijelac

U susretu 33. kola talijanskog nogometnog prvenstva Juventus je bez previše problema porazio Genou 4-0, a hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić postigao je pogodak i upisao asistenciju.

Juve je lagano stigao do pobjede protiv Genoe koju vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić.

Torinska ‘Stara dama’ je već u prvom poluvremenu zabila tri gola, a u nastavku potvrdila pobjedu s još jednim golom.

Domaćin je stigao do vodstva u 17. minuti nakon što je Ezequiel Munoz gurnuo loptu u vlastitu mrežu. Samo minutu kasnije Paulo Dybala je zabio za 2-0, a u 41. minuti među strijelce se upisao i Mandžukić. Bio je to njegov šesti pogodak ove sezone. U drugom dijelu pogodak za Juve zabio je i Leonardo Bonucci u 64. minuti na dodavanje hrvatskog napadača koji je igrao do 82. minute.

Mandžukić je treći hrvatski nogometaš koji se u ovom kolu upisao među strijelce.

Stipe Perica je u pobjedi Udinesea 2-1 protiv Cagliarija imao pogodak i asistenciju. Perica je ušao u igru u 65. minuti, već je u 70. zabio vodeći gol za Udinese, a potom je u 73. asistirao Gabrieleu Angelliju za 2-0. Mogao je Perica postići još jedan pogodak u 75. minuti, ali je lopta pogodila vratnicu. Perica je ove sezone upisao ukupno pet golova i asistenciju.

Među strijelce se upisao i Ivan Perišić u porazu Intera na gostovanju kod Fiorentine (4-5).

Na ljestvici vodi Juventus sa 83 boda, Roma je druga sa 72 boda i utakmicom manje, a treći je Napoli sa 71 bodom.

Kolo u ponedjeljak zatvaraju Pescara i Roma.

REZULTATI:
Juventus – Genoa 4-0 (Munoz 17-ag, Dybala 18, MANDŽUKIĆ 41, Bonucci 64)
Chievo – Torino 1-3 (Pellissier 65 / Ljajić 52, Zappacosta 56, Falque 75)
Milan – Empoli 1-2 (Lapadula 72 / Mchedlidze 40, Thiam 67)
Udinese – Cagliari 2-1 (PERICA 70, Angella 73 / Borriello 86)
Sampdoria – Crotone 1-2 (Schick 20 / Falcinelli 67, Simy 80)
Lazio – Palermo 6-2 (Immobile 8, 9, Diao 21, 24-11m, 26, Crecco 90 / Rispoli 46, 52)
Sassuolo – Napoli 2-2 (Berardi 59, Mazzitelli 80 / Mertens 52, Milik 84)

U petak:
Fiorentina – Inter 5-4 (Vecino 23, 64, Astori 62, Babacar 70, 79 / PERIŠIĆ 28, Icardi 34, 88, 90+1)
Atalanta – Bologna 3-2 (Conti 3, Freuler 14, Caldara 75 / Destro 16, Di Francesco 61)

U ponedjeljak: Pescara – Roma